pozycja rosnąco
indeks rosnąco
indeks malejąco
cena rosnąco
cena malejąco
alfabetycznie rosnąco
alfabetycznie malejąco
36
72
108

Toczone

Liczba produktów:

10,23 zł
8,41 zł
14,18 zł
16,84 zł
25,30 zł
9,82 zł
15,92 zł
32,41 zł
1,50 zł
2,35 zł
2,46 zł
5,68 zł
3,33 zł
4,01 zł
4,24 zł
7,72 zł
5,20 zł
14,98 zł
12,56 zł
6,75 zł
6,97 zł
6,58 zł
8,30 zł
11,13 zł
11,37 zł
11,92 zł
12,21 zł
16,67 zł
17,81 zł
Strona

Ostatnio oglądane

Zawiasy toczone

Zawias toczony jest istotnym elementem odpowiedzialnym za prawidłowe funkcjonowanie bram. Odpowiednie dobranie zawiasu kulowego zapewni długoletnie i bezawaryjne użytkowanie skrzydeł. Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy dla klientów korzystających z naszych produktów. Zawiasy toczone producenta PSG, jednego z liderów akcesoriów montażowych, stanowią główną kolekcję dostępną w asortymencie sklepu. Zapoznaj się z szeroką paletą elementów montażowych i kupuj je w dogodnych i atrakcyjnych cenach. Zadzwoń lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza online.

Zawiasy toczone do bram – elementy montażowe wysokiej klasy

Dla wymagających klientów przygotowaliśmy szeroki wachlarz rozwiązań montażowych przeznaczonych do bram. Zawiasy toczone zostały wykonane z wysokiej jakości stali odpornej na zmienne warunki atmosferyczne, zabezpieczonej przed korozją. Mechanizm dedykowany jest zarówno do bram, jak i skrzydeł montowanych w domach. Zawiasy toczone pozwalają na ustabilizowane konstrukcji drzwiowych. Produkt wykonany jest z dużą precyzją, gwarantującą użytkowanie przez długie lata. Zawias kulkowy jest łatwy w montażu dzięki czemu poradzi sobie z nim każdy początkujący majsterkowicz. Producent wykonał zawiasy stalowe w wersjach prostych, ozdobnych, do wspawania lub przykręcenia w szerokiej palecie rozmiarów.

Jaki wybrać zawias toczony do bramy?

Zawiasy kulowe do bram to szeroka kolekcja, która znajdzie uznanie wśród miłośników niebanalnych wykończeń. Nasi klienci mają do wyboru zawiasy stalowe do spawania w prostej, podłużnej formie oraz zawiasy kulowe wykończone ozdobnymi wzorami, które nadadzą bramom, drzwiom lub furtkom wyrazistego charakteru, który znajdzie uznanie wśród osób zwracających szczególną uwagę na detale. To, jaki zawias toczony z kulką wybierzesz, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, wagi skrzydeł oraz ich rozmiaru. Warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną jaką podaje producent bram.

Jak zamontować zawiasy stalowe?

Produkt możesz wybrać nie tylko na podstawie estetyki, ale również sposobu montażu. Zawiasy stalowe producent wykonał w dwóch wersjach. Jedna z nich nie różni się niczym od tradycyjnych zawiasów przykręcanych do konstrukcji ogrodzenia. Druga zaś montowana jest przy użyciu narzędzi spawalniczych.

Zawias kulowy - montaż za pomocą wkrętów

Zamontowanie zawisu toczonego przeznaczonego do przykręcenia jest banalnie proste. Dobierz ilość wkrętów na podstawie ilości otworów w mechanizmie. Uwzględnij wagę bramy przy doborze odpowiedniej ilości zawiasów toczonych. Zdejmij wymiary z bramy oraz z ogrodzenia, do którego skrzydła będą zamontowane. Na tej podstawie oznacz miejsca montażu elementu zawiasu toczonego przeznaczonego dla słupa (czop, trzpień), na którym zostanie osadzona cała konstrukcja. Przywierć trzpienie do ogrodzenia, zaś część górną zawiasu zamontuj za pomocą wkrętów do skrzydła – dokładnie wymierz punkty w jakich należy zainstalować mechanizm. Skrzydła bramy osadź na czopach. Podczas procesu montażu korzystaj z poziomicy, aby mieć pewność co do zachowania odpowiedniego poziomu – skrzydeł względem siebie oraz konstrukcji względem gruntu.

Jak przyspawać zawiasy toczone?

Spawanie zawiasu toczonego należy wykonać z dużą precyzją. W przypadku tego rodzaju produktów nie można dokonywać regulacji za pomocą wkrętów z uwagi na to, że nie należą one do elementów montażowych. Zawias toczony z reguły przeznaczony jest wyłącznie do montażu stałego, gdyż jego zadaniem jest podtrzymanie skrzydeł o dużej masie. Przed przystąpieniem do procesu spawania zawiasu toczonego do metalowego słupa należy zdjąć wymiary ze skrzydeł bramy i dopasować ich wysokości i szerokości do całej konstrukcji. W precyzyjnym określeniu wysokości bramy do wysokości montażu zawiasu na słupie, pomoże podpora z cegieł lub drewnianych desek, na których tymczasowo osadzisz skrzydło lub skrzydła – użyj poziomicy, aby mieć pewność, że rama bramy przylegająca do słupa i słup, wyznaczają razem kąt 90 stopni. Dzięki temu łatwiej będzie wymierzyć otwory (ich wysokość) na słupie, do których zostaną przyspawane tuleje zawiasów. Określ ile zawiasów stalowych przeznaczysz do montażu – przy dużym ciężarze górny i dolny mechanizm może nie wystarczyć. Gdy masz pewność co do wysokości na jakiej zostanie zamontowana brama, wywierć otwory w metalowych słupach – ich średnica powinna być zgodna z rozmiarem elementu zawiasu, który zostanie bezpośrednio przyspawany. Bramę zdejmij z podpór. Przyspawaj element zawiasu toczonego przeznaczony do montażu na słupach. Część zarezerwowaną do skrzydeł przyspawaj do bramy. Pamiętaj, aby wcześniej oznaczyć dokładnie miejsca, w których dokonasz montażu – nie ma możliwości późniejszej regulacji wysokości. Elementy przyspawane do słupa powinny tworzyć w pionie jedną linię, tak samo jak te zamocowane do bramy. Skrzydła osadź na słupach. Upewnij się za pomocą poziomicy, czy każdy zawias stalowy do spawania została zamontowany na jednym poziomie.

Regulacja zawiasów stalowych do bram

W przypadku elementów montażowych przyspawanych na stałe nie można mówić o ich regulacji. Zawiasy toczone do bram mocowane za pomocą śrub można natomiast dopasować w każdej chwili. Wraz z długoletnim użytkowaniem skrzydła mogą opadać, a ich funkcjonowanie może okazać się mniej płynne niż to miało miejsce zaraz po ich zainstalowaniu. Aby dokonać regulacji należy delikatnie dokręcić wkręty zawiasu górnego. Jeżeli czujesz opór, a wiesz, że śruba może zostać mocniej dokręcona, poluzuj dolne mechanizmy. Sprawdź czy działanie bramy poprawiło się – brak oporu, nie hamuje. Warto skorzystać z preparatów konserwujących, które zmniejszą tarcie i polepszą funkcjonowanie skrzydeł.

Zawiasy toczone – wymiary

W ofercie Bonmario znajdziesz szeroką kolekcję elementów przeznaczonych do montażu bram i drzwi. Dostępne zawiasy toczone producent wykonał między innymi w rozmiarach:
 • H100 mm x L20 mm,
 • H130 mm x L29 mm,
 • H100 mm x L20 mm,
 • H122 mm x L24 mm,
 • H146 mm x L30 mm,
 • H230 mm x L30 mm,
 • fi27 mm x 145 mm,
 • fi35 mm x 190 mm,
 • fi12 mm x 60 mm,
 • fi14 mm x 70 mm,
 • fi16 mm x 66 mm,
 • fi16 mm x 120 mm,
 • fi18 mm x 80 mm,
 • fi20 mm x 70 mm,
 • fi20 mm x 140 mm,
 • fi20 mm x 120 mm,
 • fi24 mm x 80 mm,
 • fi23 mm x 200 mm,
 • fi24 mm x 140 mm.
Produkty dostępne są pojedynczo lub pakowane zbiorczo.

Zawias toczony – cena

Zawiasy toczone do drzwi dostępne w ofercie sklepu Bonmario stanowią szeroki wybór, który spełni oczekiwania osób poszukujących idealnych produktów wykonanych z trwałych materiałów. Każdy z artykułów producent PSG (jeden z liderów branży akcesoriów montażowych) wykonał z wysoką starannością, dopasowując do siebie każdą część zawiasu toczonego co do milimetra. Zarówno zawiasy stalowe spawane, jak i zawiasy kulowe przeznaczone do mocowania na wkrętach charakteryzują się konkurencyjnymi cenami. Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić naszych nowości, aktualnych promocji oraz wyprzedaży. Zarejestruj się na stronie i zamów zawiasy spawane oraz wkręcane w szybki, łatwy sposób.

Bonmario.com – oferta sklepu internetowego

Nasza oferta to pełen wachlarz możliwości montażowych przeznaczony dla entuzjastów solidnych i trwałych wykończeń. Dostępne akcesoria zostały wykonane przez producenta zawiasów stalowych (POSTAL STEEL GROUP), którego produkty stanowią szerokie wyposażenie sklepu. Zawiasy toczone zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej odpornej na zmienne warunki pogodowe. Produkty dostępne są w kilku wzorach o prostych lub finezyjnych kształtach. Zapoznaj się z kolekcją prezentowaną na stronie. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza online. Zapytaj naszych ekspertów o dostępność artykułów