Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Maskownice

Liczba produktów:

Strona
Ostatnio oglądane

Prawidłowe ukrycie wszelkich elementów konstrukcyjnych architektury przydomowej, w tym ogrodzeń, bram oraz furtek i balustrad, ma fundamentalne znaczenie w kwestii ich stylistyki. Fakt ten nie powinien dziwić. Wystające i rzucające się w oczy śruby czy spawy potrafią zniweczyć starania nawet najlepszych projektantów. Na tej podstronie oferowana jest maskownica metalowa w wielu wariantach, różniących się kształtem, wielkością i designem.

 

Czym jest maskownica metalowa i do czego służy w przydomowych aranżacjach?

 

Maskownica do balustrady to elementy kute przeznaczone do zakrycia i zatuszowania nieatrakcyjnych elementów konstrukcyjnych danej architektury przydomowej. Elementy montażowe w większości z nich są z reguły zupełnie niewykończone i rzadko producenci malują je pod kolor całości. Nie jest to sytuacja niespotykana, gdyż mogłoby oznaczać to generowanie dodatkowych kosztów, które podniosą czasami i tak dość wysoką cenę gotowych produktów. Maskownica słupka balustrady jest przeznaczona właśnie do ich zakrycia – ma osłonić konstrukcję, w tym także łączenia np. balustrad czy przęseł, i zapewnić dzięki temu spójną stylistykę danej bramy, ogrodzenia czy też balustrady.

 

Czy zatem maskownica balustrady stanowi wyłącznie element dekoracyjny? Zdecydowanie nie! Akcesorium to skutecznie zabezpiecza wszystkie zasłonięte przez nie elementy konstrukcyjne przed ich uszkodzeniem, spowodowanym działaniem np. niekorzystnych warunków atmosferycznych. Deszcz, mróz czy też promieniowanie słoneczne rzadko niszczą strukturę zewnętrzną głównych części balustrady, w tym np. rozet, kul czy całych przęseł. Jednak w przypadku niewielkich otworów montażowych jest inaczej. Miejsca te są bardzo mocno narażone na uszkodzenia mechaniczne i z tego względu warto je przed nimi osłonić. Uszkodzenie może wiązać się z utratą stabilności, chwiejnością, a w ostatecznym rozrachunku zniszczeniem całej konstrukcji.

 

Maskownica stalowa kuta – liczy się estetyka

 

W sklepie Bonmario dostępne są przeróżne maskownice do balustrad, dla których zdecydowanie powinno znaleźć się miejsce w przydomowej architekturze metalowej. Oferujemy:

 
  • maskownice otworowane,
  • maskownice pełne.

 

Powyższe warianty różnią się wieloma parametrami technicznymi, przez które doskonale sprawdzą się tylko w przypadku jednej, konkretnej aranżacji. Warto wśród nich wymienić:

 
  • wielkość kompletnej maskownicy, która powinna być na tyle duża, aby osłaniała całe elementy konstrukcyjne przęseł, balustrad, ogrodzeń i bram,
  • wielkość otworu, który ma ogromne znaczenie w przypadku maskowania dolnych miejsc łączenia balustrad z powierzchnią posadzki.

 

Kluczowy jest wybór modelu odpowiedniego do danego zastosowania. Oferowane na tej podstronie elementy kute do balustrad nie są akcesoriami uniwersalnymi, tylko dostosowanymi do jednego, konkretnego rozmiaru elementu montażowego, który chcemy ukryć. Zbyt mały rozmiar nie pozwoli nam na zastosowanie konkretnej maskownicy. Zbyt duży z kolei może oznaczać brak możliwości ochrony danego otworu przed dostępem do jego wnętrza wody oraz zabrudzeń stałych. Różnice wynikające także z samego kształtu, gdyż w bogatej ofercie Bonmario dostępne są maskownice:

 
  • gładkie, idealne do nowoczesnych i spójnych aranżacji,
  • ozdobne, które wybierają wielbiciele klasycznych przydomowych aranżacji,
  • wielokątne, które mają szereg przeróżnych zastosowaniach i z tego względu są uznawane za najbardziej uniwersalne ze wszystkich.

 

Maskownice metalowe – jakość nie bez znaczenia

 

Wszystkie maskownice ogrodzeniowe dostępne w Bonmario cechują się między innymi ponadprzeciętną jakością wykonania. Widać to zarówno po ich zewnętrznej strukturze, która jest bezbłędna i wolna od standardowych błędów konstrukcyjnych, a także po ich masywnej wadze i zbytej konstrukcji. Dzięki temu każda maskownica ogrodzenia cechuje się wieloletnią trwałością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych na ich powierzchnię.

 

Maskownica do balustrad – jak ją wykończyć?

 

Oferujemy maskownice do ogrodzenia wykonane ze stali czarnej oraz ze stali ocynkowanej. Wszystkie są jednak surowe, a tym samym przeznaczone do wykończenia we własnym zakresie. To z wielu względów znakomity wybór. Możesz samodzielnie pokryć każde akcesorium dodatkowymi lakierami i farbami oraz środkami zabezpieczającymi ich powierzchnię przed typowymi uszkodzeniami. Dobrze sprawdza się patyna, farby kryjące, podkłady i mieszanki, które chronią przed korozją. Dzięki temu każda maskownica ogrodzeniowa może być wykończona dokładnie tak, jak życzy sobie tego klient lub inwestor.

 

Maskownica do ogrodzenia – dlaczego warto zamówić w sklepie Bonmario?

 

W Bonmario naszym klientom proponujemy jedynie sprawdzone, pewne i dobrze wykonane elementy kute do bram, które cechują się ponadprzeciętną jakością i korzystną ceną. Przejrzyj koniecznie wszystkie elementy kute do ogrodzeń i złóż zamówienie już dziś, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Gwarantujemy błyskawiczną odpowiedź, zawsze rzeczową, zgodną ze stanem faktycznym i prawdziwą.

Maskownice