pozycja rosnąco
indeks rosnąco
indeks malejąco
cena rosnąco
cena malejąco
alfabetycznie rosnąco
alfabetycznie malejąco
36
72
108

NAPĘDY DO BRAM

Liczba produktów:

196,68 zł
166,30 zł
249,44 zł
215,87 zł
286,22 zł
255,04 zł
286,22 zł
255,04 zł
132,72 zł

Ostatnio oglądane

Napędy do bram od Bonmario

 

W ofercie naszego sklepu Bonmario posiadamy szeroki wybór napędów do bram skrzydłowych i przesuwnych. W podstawowy skład zestawu bramy wchodzą najczęściej dwie fotokomórki, dwukanałowy pilot oraz siłownik ze wbudowaną centralą sterującą i odbiornikiem radiowym. Dodatkowo znajdziesz tu wiele akcesoriów, które zadbają o komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania ze sprzętu. Są to między innymi lampy sygnalizacyjne, kluczyki do wysprzęglania, karty zbliżeniowe czy chociażby ścienne piloty.

 

Jak wybrać napęd do bram posesyjnych i garażowych?

 

Tak naprawdę przed zakupem napędu do każdego rodzaju bramy, pamiętaj o 4 podstawowych kwestiach, które znajdują się poniżej:
 

  1. Przede wszystkim zacznij od dokonania dokładnych pomiarów. Poza ustaleniem długości skrzydła i szerokości bramy należy znać metraż przestrzeni, gdzie będzie umieszczony napęd, czyli odpowiedni automat. Musi być on dopasowany do możliwości posesji.
     
  2. Kolejnym ważnym aspektem jest waga – im cięższa brama, tym elektromechaniczny siłownik będzie musiał mieć większą moc. Każdy producent precyzyjnie wyodrębnia zakres masy produktu, dzięki któremu dopasujesz współmierny napęd do bramy garażowej.
     
  3. Trzeba też odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często brama będzie używana. Chodzi o ustalenie dziennej ilości cykli, czyli otwierania i zamykania. Jeśli kupujesz sprzęt do użytku przydomowego, to z góry zakłada się, iż nie zostanie przekroczona suma 50 cykli – powyżej tej wartości należy wyposażyć się w przemysłową bramę, odporniejszą na taką intensywność pracy.
     
  4. Skonsultuj swój wybór z fachowcem. Tylko wykwalifikowany ekspert dopasuje napęd do indywidualnych potrzeb klienta. Taki zakup to inwestycja na lata, dlatego wskazane jest skorzystanie z wiedzy doświadczonej osoby.

 

Napędy do bram garażowych – co warto wiedzieć?

 

W tym przypadku najczęściej wybiera się bramy segmentowe górne, których każde łączenie wykonano zawiasu oraz uszczelek. Popularne są też produkty uchylne, rolowane czy tradycyjne rozwierane. Niezależnie jednak od modelu, jego sercem jest automatyka. Bardzo istotną kwestią jest to, ile aut będzie znajdowało się w pomieszczeniu. W przypadku garażów dwustanowiskowych brama musi być większa, więc siłownik elektryczny będzie miał większą moc.

Ponadto warto postawić tu na napęd pasowy, ponieważ jest on tak samo trwały jak łańcuchowy, lecz o wiele cichszy. Wpływa to na komfort użytkowania, ponieważ napęd będzie zamontowany wewnątrz domu. Poza tym cechuje go również duża łatwość montażu.

Aktualnie na rynku pojawia się coraz więcej w przypadku napędów z systemem KNX, które umożliwiają zdalne sterowanie nawet kilku urządzeń naraz. Tworzy to kompatybilną sieć urządzeń w całym domu.
 

Napędy do bram skrzydłowych i bram dwuskrzydłowych

 

Dzięki automatyzacji pracy bram dwuskrzydłowych do Twojego codziennego życia zawita nowoczesny komfort, przy zachowaniu jej klasycznego charakteru na swojej posesji. Jest to tańszy model od bram przesuwnych, choć często ze względu na swoje duże gabaryty wymaga siłownika o większej mocy, którego innowacyjna budowa pozwala na częściowe otwarcie bramy.

 

Bramy skrzydłowe dostępne są także w wersji jednoskrzydłowej. To dobre rozwiązanie, kiedy długość wjazdu jest mniejsza. Napęd do bram skrzydłowych będzie w tym przypadku również tańszy, ponieważ jest o wiele lżejsza.

 

Pamiętaj, że napędy do bram dwuskrzydłowych oraz innego rodzaju, zawsze powinny być wybierane pod czujnym okiem fachowca.

 

Napędy do bram przesuwnych z naszej oferty

 

Jest to jeden z najbardziej popularnych wśród konsumentów modeli bram posesyjnych. Pozwala ona na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, ponieważ otwiera się wzdłuż ogrodzenia. Płot powinien mieć dobrze wygospodarowaną, pustą przestrzeń, aby bez żadnej przeszkody skrzydło bramy i zestaw automatyki zmieściły się w jego wnętrzu.

 

Najlepiej jeśli sam napęd do bramy przesuwnej ma tak zwany zapas mocy. Jego przedział zazwyczaj waha się od 30% do 40% dodatkowej siły. To istotne dla zmieniających się warunków atmosferycznych. Zimą, kiedy temperatura otoczenia znacznie spada, pracuje on na wyższych obrotach, niż latem czy wiosną. Ponadto przy zakupie przydomowych bram przesuwnych niezwykle ważna jest wysoka jakość łożysk i rolek, które umożliwiają sprawną pracę całej automatyki. Taka solidna konstrukcja z pewnością będzie sprawnie działać przez cały rok.

 

Bonmario sklep internetowy, czyli wszystko dookoła domu

 

Napęd do bramy to nie jedyny produkt, jaki znajdziesz w naszym asortymencie. Posiadamy bogaty wybór akcesorów do ogrodzeń, dekoracji domowych oraz ogrodowych. Wszystkie dostępne artykuły to przykład wysokiej funkcjonalności i efektywnego działania przez długie lata. Cechuje je wysoka niezawodność, ponieważ są produkty firm o renomowanej pozycji na rynku. Zaufały im już tysiące konsumentów – teraz czas na Ciebie.

 

Doskonale wiemy, że czasem zakupy bywają dużym wyzwaniem. Dlatego jeśli masz jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu z Bonmario poprzez formularz, dostępny na stronie. Niezależnie od tego, czy wybierasz napędy do bram wjazdowych, skrzynki na listy lub lampy zewnętrzne, zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Czat