Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Elementy spiralne

Liczba produktów:

Strona
Ostatnio oglądane

Elementy kute spiralne to stosunkowo niewielkie akcesoria wykonane z kutej stali, które w stosunku do małych rozmiarów fizycznych odgrywają bardzo ważną rolę w przypadku bram, ogrodzeń i balustrad. Za ich pomocą projektant może zupełnie zmienić wygląd powyższych konstrukcji – nieco je unowocześnić lub odwrotnie, uzyskać klasyczną i ponadczasową aranżację. Przejrzyj wszystkie kute elementy spiralne i złóż zamówienie już dziś!

 

Elementy kute spiralne – do czego służą?

 

Elementy kute to stosunkowo nieduże akcesoria wykonane z kutej stali, przeznaczone wyłącznie do przyozdabiania gotowych konstrukcji stalowych, w tym bram, ogrodzeń i balustrad. Akcesoria te charakteryzują się:

 
 • atrakcyjną stylistyką,
 • różnymi wymiarami,
 • łatwym montażem do istniejącej konstrukcji,
 • bardzo dużym wpływem na wygląd balustrady, ogrodzenia i bramy.

 


Co ciekawe, to stalowe elementy kute odgrywające w każdej konstrukcji czysto stylistyczną rolę, z tego względu ich funkcje użytkowe zostały zredukowane do niezbędnego minimum.

Elementy kute do balustrad wygląd mają różne kształty, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do swojego gustu lub oczekiwań klienta.

 

 • Cetki – element spiralny w kształcie litery C. Klasyczny i uniwersalny sprawdzi się w praktycznie każdej aranżacji, najlepiej jednak wygląda w tej bardziej nowoczesnej.
   
 • Eski – akcesoria w kształcie litery S, które charakteryzują się nieco bogatszym zdobieniem niż cetki. Z tego względu świetnie wyglądają w klasyczniejszej aranżacji z dużą liczbą zdobień i dekoracji zastosowanych w obrębie danej konstrukcji.
   
 • Petki (szóstki) – to elementy kute do ogrodzeń w kształcie litery P, które mogą znaleźć zastosowanie w aranżacjach zarówno nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych.
   
 • Spirala typu E – charakterystyczna, płynna linia, zapewniająca lekki wizualnie rezultat idealny do wszystkich konstrukcji, w tym bram, ogrodzeń i balustrad.
   
 • Koła i kwadraty – figury geometryczne są szczególnie popularne wśród wielbicieli nowoczesności i futuryzmu. Mogą być cienkie lub grube, duże lub małe, zdobione i fakturowane lub zupełnie gładkie – wszystkie są jednak atrakcyjne, nietypowe i trudno przejść obok nich obojętnie.
   
 • Ciekawe warianty – oferujemy w sklepie Bonmario również inne kute dodatki, które mogą zupełnie zmienić wizerunek każdej stalowej konstrukcji. W naszej ofercie dostępne są między innymi powyższe warianty wykończone z jednej lub po obu stronach niewielkim liściem, który pozytywnie wpływa na ich efektowność. Ponadto naszym klientom proponujemy także warianty w kształcie płetwy, z motywem greckim oraz wiele innych.

 

Wszystkie powyższe elementy kute spiralne mają oczywiście ozdobnie rozkute zakończenia i występują w wersji surowej do wykończenia we własnym zakresie.
 

Dlaczego kute żelazo?

 

Kute żelazo to materiał o wielu zastosowaniach. Wytrzymały, mocny i odporny na wszystkie warunki atmosferyczne ma jedną, największą zaletę względem innych surowców – plastyczność. Dzięki niej, a właściwie obecności w jego składzie dużej ilości włókien krzemianu żelaza, można stworzyć naprawdę nietuzinkowe kształty i formy. Kowal może wykonać prawdziwe dzieło, które możesz zastosować na swojej bramie, balustradzie czy też ogrodzeniu. Duża ciągliwość sprawia przy tym, że osiągnięte poprzez mechaniczną obróbkę akcesoria mogą być niemożliwe do wykonania w jakikolwiek inny sposób.

 

Z oczywistych powodów kute żelazo będzie z całą pewnością użytkowane na zewnątrz. Z tego względu powinno charakteryzować się jak najwyższą odpornością na działanie wszystkich niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tak też w istocie jest – materiał ten wytrzymuje ciągły kontakt z wodą oraz promieniowanie ultrafioletowe i na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu w trakcie użytkowania nie zużywa się nadmiernie, nie zmienia swoich wymiarów oraz nie staje się niestabilne, oczywiście wyłącznie w przypadku, gdy zostanie dobrze zamontowane. Powierzchnię zewnętrzną można zabezpieczyć ocynkowaniem lub malowaniem – klient może zastosować każde wykończenie samodzielnie, gdyż produkty występują w surowej formie.

 

Elementy kute spiralne – piękny design przede wszystkim

 

Wszystkie elementy kute spiralne dostępne w naszej ofercie charakteryzują się przede wszystkim pięknym designem. Każdy z nich dzięki pieczołowitemu wykonaniu z dbałością o najmniejsze szczegóły charakteryzuje się rewelacyjną stylistyką, którą można zmienić lub udekorować swoje ogrodzenie w atrakcyjny sposób.

 

Ogromną zaletą naszej marki jest to, że wszystkie akcesoria są surowe, zatem przeznaczone do dalszego wykończenia przez odbiorcę. To ogromny atut dla osób, które chcą wykorzystać tylko jedną konkretny kolor wykończenia swojego ogrodzenia, balustrady lub bramy. Zakup produktów już wstępnie wykończonych rzadko daje dobry rezultat, szczególnie gdy połączymy z pozoru podobny odcień do innego – wówczas różnica pomiędzy nimi może być na tyle duża, że efekt końcowy nie zadowoli wymagającej osoby.
 

Elementy spiralne