pozycja rosnąco
indeks rosnąco
indeks malejąco
cena rosnąco
cena malejąco
alfabetycznie rosnąco
alfabetycznie malejąco
36
72
108

Pasowe

Liczba produktów:

26,58 zł
34,82 zł
55,92 zł
62,26 zł
53,17 zł
172,63 zł
13,78 zł
18,31 zł
27,86 zł
45,74 zł
68,02 zł
19,68 zł
38,92 zł
8,67 zł
13,70 zł
16,65 zł
26,81 zł
10,20 zł
8,67 zł
13,44 zł
16,65 zł
28,93 zł
13,85 zł
27,17 zł
37,72 zł
35,06 zł
35,06 zł
43,03 zł
22,37 zł
35,07 zł
35,07 zł
51,02 zł
51,02 zł
Strona

Ostatnio oglądane

Zawiasy pasowe

Zawias pasowy to element bez którego drzwi wejściowe, bramy, furtki i drzwi garażowe nie będą funkcjonowały prawidłowo. Odpowiednie dopasowanie zawiasów oraz ich konserwacja zagwarantuje bezproblemowe działanie skrzydła na długie lata. Zobacz jakie propozycje przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Wybierz mocne zawiasy spośród całej palety produktów producenta PSG, jednego z liderów akcesoriów do bram. Sprawdź nasze ceny i kup zawiasy pasowe wykonane z doskonałej jakości materiałów. Skontaktuj się nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie.

Zawiasy pasowe kute – wysokiej klasy elementy montażowe

Dla klientów Bonmario przygotowaliśmy kolekcję zawiasów wykonanych z wysokiej klasy materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. W ofercie sklepu znajdziesz zarówno zawiasy kute, zawiasy pasowe zdobne do bram, zawiasy do drzwi garażowych, jak i zawiasy do furtek w różnych rozmiarach i wzorach. Każdy z naszych akcesoriów można szybko i łatwo zamontować. Wszystkie z elementów zostały precyzyjnie wykończone, dzięki czemu produkty znalazły uznanie wielu zadowolonych klientów. Dodatkowo zawiasy kute możesz wybrać na podstawie ich kształtu oraz ciekawego, niebanalnego rustykalnego wykończenia. Zawiasy bramowe mogą od teraz stać się designerskim elementem skrzydeł, który nie ujdzie uwadze osób poszukujących wyjątkowych rozwiązań. Zawiasy pasowe wykorzystywane są nie tylko w budownictwie, ale również sięgają po nie miłośnicy rękodzieła, rzemieślnicy czy majsterkowicze uwielbiający samodzielne tworzenie konstrukcji drzwiowych. Jaki zawias pasowy wybrać? Zawias pasowy dobierz na podstawie wielkości drzwi oraz ich ciężaru. W zależności od tego jaki rodzaj skrzydeł będzie montowany, wybierz te zawiasy pasowe, które spełnią Twoje indywidualne oczekiwania oraz podkreślą charakter drzwi, bramy lub furtki. Zawiasy pasowe do drzwi doskonale sprawdzą się zarówno na posesjach prywatnych, jak i na działkach lub w budynkach usługowych.

Zawiasy pasowe do bram

Oferta Bonmario to ciekawy wachlarz zawiasów pasowych przeznaczonych do bram jedno- lub dwuskrzydłowych. Zaletą tych produktów jest wysoki współczynnik odporności na warunki atmosferyczne. Specjalna powłoka chroni zawiasy metalowe, a także pozostałe okucia bramowe, przed korozją. Produkty można przytwierdzać za pomocą elementów przeznaczonych do wmurowania, przyspawania lub przykręcania. W tym przypadku doskonale sprawdzą się zarówno zawiasy pasowe proste jak i zawiasy pasowe ozdobne dopasowane do charakteru całej posesji. Dostępne są zawiasy ozdobne do bram przyjmujące wzory szpica nawiązującego do motywów średniowiecznych lub do fantazyjnie wygiętych łodyg roślin ogrodowych. Zawiasy do furtki To drugi pod względem popularności wyboru zawias. Zawiasy do furtek są produktem, który znalazł uznanie wśród entuzjastów ogrodnictwa oraz działkowiczów. Chcąc podkreślić charakter całego ogrodzenia, akcesoria dekoracyjne w postaci ekscentrycznego zawiasu sprawdzą się idealnie. Taki zawias pasowy z reguły nie musi wytrzymywać dużych obciążeń z uwagi na wagę i rozmiar furtek. Dzięki temu produkt można wybierać spośród szerokiej palety akcesoriów o zróżnicowanej grubości, a także długości.

Zawiasy pasowe do drzwi garażowych

Drzwi garażowe potrzebują zawiasów pasowych, które będą wytrzymałe zarówno pod względem częstotliwości użytkowania jak i zmiennych warunków pogodowych. W tym przypadku należy poszukiwać produktów charakteryzujących się wysokim współczynnikiem trwałości. Warto szukać odpowiednich akcesoriów wśród grubych zawiasów pasowych, a także zawiasów kątowych o większej ilości otworów – zawiasy garażowe przygotowane na dużą liczbę wkrętów zagwarantują lepsze podtrzymanie i funkcjonowanie skrzydeł. Zawiasy ozdobne do drzwi drewnianych Drzwi drewniane doskonale komponują się z elementami metalowymi, które podkreślą ich charakter. Skrzydła wykonane z różnych odmian drzew są dziś nie tylko elementem dekoracyjnym, ale stanowią trwałą konstrukcję ogrodzeń. Z uwagi na wagę tego typu drzwi warto szukać produktów wśród grubych okuć. Jeżeli jesteś miłośnikiem niebanalnych rozwiązań wybierz zawias kuty ozdobny o nietypowych wzorach. Zawiasy kątowe w tego rodzaju drzwiach sprawdzą się idealnie.

Jak zamontować zawias pasowy?

Montaż zawiasów pasowych jest procesem banalnie prostym, z którym poradzi sobie każdy początkujący majsterkowicz. W zależności od ilości otworów w produkcie należy dobrać taką samą liczbę wkrętów. Zdecyduj jak powinny otwierać się drzwi lub brama (do wewnątrz, do zewnątrz), w którą wmontowane zostaną zawiasy (lewe lub prawe). Istotną informacją są dane dotyczące wagi skrzydła lub skrzydeł podane w specyfikacji przez producenta. Należy zatem dobrać taki zawias bramowy, który utrzyma i zabezpieczy wejście przed jego opadaniem wraz z upływem czasu. Zwróć również uwagę na to jaką ilość zawiasów należy przeznaczyć na całą konstrukcję. Doskonałym elementem wspomagającym będą stalowe wzmocnienia montowane w narożnikach bramy lub drzwi. Trzpień (czop) zawiasu pasowego należy przykręcić do konstrukcji stałej, którymi są słupy wykonane z betonu lub metalu. Następnie należy dokładnie wymierzyć poziom na jakich zostały zainstalowane czopy – zanim to zrobisz, weź pod uwagę wysokość bramy lub drzwi. Na tej samej wysokości zainstaluj zawiasy pasowe, uprzednio wywiercając otwory. Ważne, aby skrzydła były zamontowane kilka centymetrów nad gruntem – to znacznie ułatwi pracę całej konstrukcji podczas nawarstwiających się opadów lub liści, a także zapewni płynną pracę drzwi/bram podczas codziennego użytkowania. Gdy zawias pasowy zostanie już zamontowany, osadź skrzydła na trzpieniach. Sprawdź, czy konstrukcja działa bez zarzutu – drzwi funkcjonują swobodnie, nie hamują i nie blokują się. Pamiętaj o cyklicznej konserwacji mechanizmów. Czop oraz zawiasy pasowe dobierz na podstawie średnicy otworów i długości trzpienia.

Jak wyregulować zawiasy pasowe do drzwi?

W trakcie użytkowania drzwi, bram lub furtek może dojść do ich rozregulowania – zaczynają skrzypieć, nie domykają się, ocierają o podłoże. Aby tego uniknąć należy je wyregulować poprzez delikatne wykręcanie i wkręcanie śrub zawiasów podtrzymujących całą konstrukcję. Wkręcając górny zawias pasowy, drzwi przyciągane są do ościeżnicy lekko się unosząc. Natomiast wkręcanie wkrętów mocujących dolne zawiasy pasowe, obniża poziom drzwi. W ten sposób możesz optymalnie dostosować skrzydło do framugi. Warto pomyśleć o corocznej konserwacji zawiasów korzystając ze specjalnych środków opracowanych na bazie tłustych substancji, które zabezpieczą mechanizmy przed tarciem i zużywaniem.

Zawiasy metalowe – rozmiary

W naszym sklepie znajdziesz bogatą kolekcję akcesoriów montażowych. Zawiasy pasowe dostępne są m. in. w rozmiarach:

 • 400 x 25 mm,
 • 600 x 35 mm,
 • 500 x 35 mm,
 • 800 x 40 mm,
 • 203 x 100 mm,
 • 250 x 285 mm,
 • 148 x 215 mm,
 • 160 x 85 mm,
 • 185 x 160 mm,
 • 1000 x 50 mm,
 • 700 x 50 mm,
 • 350 x 200 mm.

Zawiasy pasowe mogą być pakowane zbiorczo. Zapoznaj się ze szczegółami oferty oraz specyfikacją produktu.

Zawias pasowy – cena

Zawiasy pasowe do drzwi dostępne w ofercie sklepu Bonmario to szeroka paleta okuć, która spełnia wymagania każdego majsterkowicza. Osoby poszukujące niebanalnych wykończeń mogą wybierać z ponad 50 produktów przeznaczonych do montażu bram, drzwi domu lub garażowych, a także furtek. Każdy produkt dostępny jest w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić naszych nowości, aktualnych promocji oraz wyprzedaży. Zarejestruj się i zamów zawiasy pasowe w szybki i łatwy sposób.

Gdzie kupić zawiasy pasowe? Oferta sklepu online Bonmario.com

Sklep internetowy Bonmario w swojej ofercie posiada całą gamę akcesoriów wykończeniowych do bram oraz drzwi. Zawiasy pasowe proste oraz zawiasy pasowe ozdobne to szeroki wachlarz możliwości. Każdy z produktów wyróżnia się wysoką jakością materiałów oraz fantazyjnym wzornictwem. Dokonując zakupu okuć do bram masz pewność, że produkty spełnią Twoje oczekiwania. Mocowanie produktu jest banalnie proste, dzięki czemu zaufało nam już wielu klientów poszukujących oryginalnych i jednocześnie łatwych w montażu rozwiązań. Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie lub zadzwoń i zapytaj naszych ekspertów o asortyment.