pozycja rosnąco
indeks rosnąco
indeks malejąco
cena rosnąco
cena malejąco
alfabetycznie rosnąco
alfabetycznie malejąco
36
72
108

ELEMENTY KUTE

Liczba produktów:

1,91 zł
2,00 zł
2,20 zł
2,20 zł
2,32 zł
2,48 zł
2,76 zł
3,92 zł
2,46 zł
4,50 zł
4,51 zł
3,03 zł
3,47 zł
5,15 zł
2,48 zł
0,73 zł
4,55 zł
3,74 zł
5,88 zł
2,42 zł
2,53 zł
2,44 zł
3,03 zł
3,60 zł
5,87 zł
3,00 zł
3,58 zł
4,26 zł
5,63 zł
6,32 zł
6,73 zł
2,55 zł

Ostatnio oglądane

Elementy kute

Żelazo to surowiec o wielu zaletach w praktycznie każdej formie – kute jednak najbardziej zachwyca swoją ekskluzywną estetyką oraz ponadprzeciętną klasą wykonania. W tej kategorii oferujemy najwyższej jakości elementy kute, przeznaczone do ogrodzeń i innych stalowych konstrukcji – zarówno jako część uzupełniająca, jak i nośna.

Prezentowane elementy ozdobne kute są doskonałym wyborem także do bram oraz balustrad, w których będą pełnić funkcję stylistyczną i praktyczną. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich propozycji dostępnych w naszym sklepie Bonmario.

Stalowe elementy kute – jak wyglądają i do czego służą?

Elementy ogrodzenia kute są wykonane z kutego żelaza, będącego jedną z najwspanialszych odmian tego naturalnego surowca. Przede wszystkim termin ten odnosi się do rodzaju jego formowania oraz charakterystyki samego materiału, który jest podatny na obróbkę mechaniczną i zachowuje swoją plastyczność przez cały okres jego formowania. Dzięki temu wszystkie poprawnie wykonane elementy kute ogrodzenia mogą przybierać wymyślne formy, nietuzinkowe kształty i nieszablonowe rozmiary. Można nimi zupełnie zmienić stylistykę swojej przydomowej powierzchni i stworzyć aranżację na miarę swoich potrzeb i oczekiwań.

Warto wiedzieć, że kute elementy ozdobne do bram i przęseł nie są wykonane ze standardowej stali nierdzewnej. Żelazo kute ma zupełnie inne właściwości oraz skład chemiczny, który umożliwia jego bezproblemową obróbkę przez kowala. Przede wszystkim w składzie żelaza kutego znajdziemy marginalną ilość węgla oraz żużel krzemionkowy, który zupełnie zmienia jego właściwości. Uzyskane w ten sposób żelazo jest:

 • wytrzymałe,

 • odporne na korozję,

 • ciągliwe,

 • plastyczne,

 • odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nie bez powodu elementy kute do bram są na rynku uznawane za produkty długowieczne – mogą bowiem, oczywiście jeśli zostały dobrze wykonane, przetrwać wiele dziesięcioleci w niezmienionej formie. Widać to znakomicie po antycznych ogrodzeniach, które zachowały się w doskonałej stanie aż do dziś.

Kute elementy kowalskie – nowoczesne i klasyczne

W naszym sklepie oferujemy rozmaite elementy kute do balustrad, różniące się wielkością, kształtem, stopniem zakrzywienia poszczególnych części oraz tym samym także ich zastosowaniem. Wszystkie znajdują się w poszczególnych kategoriach i zostały precyzyjnie opisane na podstronie ofertowej.

 • Elementy ozdobne służą, jak sama nazwa wskazuje, do poprawienia stylistyki swoich stalowych konstrukcji. Są precyzyjnie wykonane i niepowtarzalne – mogą mieć kształt kwiatów, liści bądź drzew. Dzięki temu zwracają na siebie mnóstwo uwagi i wyglądają równie pięknie z bliska, jak i z daleka. Elementy kute kwiaty mogą pięknie ozdobić każdą przydomową aranżację.

 • Kute poręcze – to elementy kute do balustrad, które odgrywają rolę praktyczną oraz stylistyczną. Można się na nich oprzeć i chwycić podczas pokonywania kolejnych stopni, a także podkreślić swoje zaangażowanie względem pięknej estetyki. Oferujemy nie tylko całe poręcze, lecz także ich zakończenia, np. w formie przypominającej połowę muszli.

 • Zwieńczenia kute – kategoria, w której oferujemy elementy kute do ogrodzeń w postaci zwieńczeń podzespołów konstrukcyjnych ogrodzeń, w tym prętów i profili. Można je stosować także w furtkach, przęsłach, a nawet w trakcie projektowania elementów kutych architektury ogrodowej.

 • Kute elementy spiralne – elementy kute do ogrodzeń przeznaczone przede wszystkim do ich przyozdobienia. Różnią się kształtem, stopniem zagięcia, np. cetka (typu C) oraz zastosowaniem.

 • Kute kule – stosowane przede wszystkim jako atrakcyjne wizualnie zakończenie różnych prętów, profili oraz rur. Są uniwersalne, ponadczasowe i wyglądają doskonale zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej aranżacji.

 • Kute rozety – pieczołowicie wykonane elementy kute do bram, ogrodzeń i balustrad. W ich konstrukcji znajdziemy płaskowniki fakturowane, zakuwki zakrywające miejsca spawów oraz szpice rozkute w trakcie obróbki na gorąco.

 • Kute blachy – akcesoria dostępne w różnych wzorach i formatach, przeznaczone do wypełnienia przęseł, furtek oraz bram.

 • Kute koszyki – elementy te, np. w kształcie cebulki, wykonane z prętów kwadratowych, są przeznaczone do ozdabiania konstrukcji stalowych, w tym profili i prętów.

 • Kute maskownice – gotowe elementy kute ozdobne używane najczęściej do zakrycia nieestetycznego miejsca łączeń konstrukcji.

 • Kute pręty – to elementy kute do balustrad, przeznaczone przede wszystkim do wykonania ich konstrukcji. Podobną charakterystykę i użyteczność mają kute profile zamknięte ozdobne, które można wykorzystać również w wykończeniu balustrad i przęseł.

 • Kute przekuwki – to rodzaj grotów przelotowych do kwadratowych prętów, które mogą znacznie poprawić estetykę każdej konstrukcji.

 • Taśmy zakuciowe – w większości przypadków wykorzystywana do wykonywania własnych zakuwek przeznaczonych do dekoracyjnego zaciskania.

 • Kute tralki – są to niewielkie elementy kute wykonane z trwałego i mocnego pręta kwadratowego, przeznaczone do projektowania przeróżnych balustrad, w tym balkonowych i tarasowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wykorzystać do produkcji bram, ogrodzeń, furtek i innych konstrukcji.

 • Kute słupy metalowe – to w zasadzie najważniejszy element kuty, służący do zakotwiczenia przęsła z jego obu stron. Zapewnia stabilność oraz sztywność całej konstrukcji, a część dekoracyjna poprawia jego surową stylistykę.

Elementy kute – kowalstwo artystyczne najwyższej klasy

Marka Postal elementy kute projektuje zawsze ze zwróceniem szczególnej uwagi na jakość. Wszystkie powyższe produkty charakteryzują się wieloletnią trwałością, precyzyjnym wykonaniem oraz estetyką, którą można z łatwością dopasować do swojej przydomowej aranżacji.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu – chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości, również te, które dotyczą zagadnień czysto technicznych. Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i właścicieli firm, zajmujących się obróbką i projektowaniem konstrukcji stalowych.