Napędy i automatyka do bram przesuwnych

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 28

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 28

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Prezentujemy starannie wyselekcjonowany asortyment, w ramach którego znajdziesz napędy do bram przesuwnych wykonane w oparciu o restrykcyjne standardy i wyśrubowane normy. W sklepie Bonmario wychodzimy naprzeciw potrzebom Klientów, którzy szukają połączenia wysokiej jakości z konkurencyjną ceną – dostępna w ofercie automatyka do bramy przesuwnej z pewnością wpisze się w Twoje oczekiwania. Stawiamy także na renomowanych producentów proponujących niezawodne rozwiązania jak chociażby automat do bramy przesuwnej Nice.

Odpowiednio dobrany napęd to element odpowiedzialny za komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Wprawia bramę w ruch i kieruje jej działaniem. W ofercie sklepu internetowego Bonmario znajdziesz najwyższej jakości napędy do bram przesuwnych, które dostosujesz do wielu różnorodnych parametrów takich jak rozmiar, ciężar, częstotliwość czy szybkość otwierania. Proponowane przez nas rozwiązania sprawdzą się zarówno na prywatnych posesjach, jak i we wspólnotach mieszkaniowych. Decydując się na napęd bramy wjazdowej przesuwnej, czy inny mechanizm sterujący bramą, w naszym sklepie – stawiasz na najlepsze dostępne na rynku rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jakie napędy do bram przesuwnych wybrać?

Zastanawiając się nad tym, jaki siłownik do bramy przesuwnej wybrać, musisz pamiętać o istnieniu kilku czynników determinujących decyzję. Pierwszym istotnym kryterium wyboru jest częstotliwość użytkowania bramy przesuwnej. Parametry napędu zastosowanego w przypadku bramy przydomowej będą różnić się od tego, który należy zainstalować w bramie przemysłowej – decyduje o tym właśnie intensywność użytkowania. W przypadku tej drugiej jest ona znacznie większa i zwykle przekracza 50 cykli na dobę. Napędy do bram przesuwnych przemysłowych powinny charakteryzować się zatem dużym zapasem mocy, co przełoży się również na płynność i niezawodność działania, a także wieloletnie użytkowanie. Napędy do bram przesuwnych przydomowych nie wymagają już tak dużej mocy. Podsumowując, mechanizm otwierania bramy przesuwnej musi być dostosowany do intensywności pracy.

Kolejny ważny parametr to ciężar bramy, do którego należy dobrać odpowiedni napęd – aby wydłużyć okres jego eksploatacji, warto zachować zapas mocy na poziomie około 30%. Nie każdy system bram przesuwnych dostosowany jest do pracy z każdym ciężarem. O skuteczności działania napędu decydują także warunki atmosferyczne, zwłaszcza ujemne temperatury. W tym aspekcie duże znaczenie ma również wspomniany wcześniej zapas mocy – chcąc zabezpieczyć się na niesprzyjające czynniki pogodowe, dobrze więc postawić na systemy bram przesuwnych cechujące się większą mocą, co da pewien zapas podczas pracy w ujemnych temperaturach. Napędy do bram przesuwnych przydomowych powinny mieć moc pozwalającą na uruchomienie bramy o wadze 400-600 kg. Siłowniki do bram przemysłowych z kolei powinny mieć moc wystarczającą do uruchomienia bramy o ciężarze nawet 3500 kg.

Napędy do bram przesuwnych - montaż

Napędy do bram przesuwnych należy montować na podwyższeniu – fundamencie stalowym lub betonowym, co zapobiegnie ewentualnemu zalaniu, a co za tym idzie, uszkodzeniu automatu. Ważne jest zatem sprawdzenie stanu fundamentu, na którym ma być zainstalowany siłownik. Do napędu należy doprowadzić zasilanie za pomocą kabla przeznaczonego do układania w gruncie. Konieczne będzie także wyprowadzenie przewodu dla urządzeń dodatkowych takich jak fotokomórki czy lampy. Napęd bramy wjazdowej przesuwnej warto montować po wcześniejszym zapoznaniu się ze stanem konstrukcji, aby ewentualnie przewidzieć wszystkie możliwości instalacji.

Instalację napędu do bramy przesuwanej można przeprowadzić samemu, korzystając ze szczegółowej instrukcji krok po kroku, lecz jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie dokonać montażu, skontaktuj się z nami. Specjaliści ze sklepu Bonmario z pewnością udzielą Ci niezbędnych informacji.

Ile kosztuje napęd do bramy przesuwnej?

W sklepie Bonmario zależy nam na tym, aby proponowane produkty łączyły w sobie niezawodność oraz solidność wykonania z niezawyżonymi cenami. Właśnie dlatego każdy, kto zastanawia się nad tym, ile kosztuje napęd do bramy przesuwnej, z pewnością będzie pozytywnie zaskoczony, widząc naszą ofertę. Jeśli chodzi o siłowniki do bram przesuwnych, cena zwykle uwarunkowana jest mocą samego silnika, lecz renoma producenta, kultura pracy czy łatwość montażu to również czynniki przyczyniające się do zwiększenia kwoty potrzebnej do zakupu. W Bonmario stawiamy jednak na połączenie funkcjonalności z atrakcyjnymi ofertami, właśnie dlatego, oglądając napędy do bram przesuwnych, ceny na pewno pozytywnie Cię zaskoczą.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem, gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający Klienci znajdą u nas mechanizmy bram przesuwnych spełniające ich oczekiwania.

Nowości

Zobacz więcej

Promocje

Zobacz więcej