Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Rygle

Liczba produktów:

9,80 zł
Ostatnio oglądane

Rygiel do bramy, czyli sposób na bezpieczeństwo


Rygiel do bramy służy jako skuteczne zabezpieczenie. Uniemożliwia otwarcie skrzydeł – czy to podczas wiatru i ulewy, czy w przypadku wizyty nieproszonych gości. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki przekrój modeli – wewnętrznych i zewnętrznych, do bram jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować i wybierz rygiel, który najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

 

Jaką rolę pełnią rygle do bram?


Rygiel do bramy wybierany jest ze względów bezpieczeństwa. To właśnie on blokuje samoczynne otwarcie skrzydeł
– niestraszny mu silny wiatr i mocne deszcze. Dzięki temu w kwestii sprzętu trzymanego na podwórzu możemy czuć się bezpiecznie, niezależnie od tego, czy chodzi o rower, czy materiały budowlane.


W ofercie mamy też specjalne rygle z zamkiem, które stanowią skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem. Do ich otwarcia potrzebny jest klucz, co sprawia, że na teren posesji dostęp mają jedynie osoby upoważnione. Tego rodzaju rygle są wyjątkowo wytrzymałe – świetnie sprawdzają się w zastosowaniu z bramami automatycznymi.

 

Rygle do bram i furtek – rodzaje


Jako element zabezpieczający, rygiel do bramy cieszy się sporą popularnością. Do jego najchętniej wybieranych rodzajów zaliczamy:

 • rygiel ze sprężyną – nadaje się m.in. do bram skrzydłowych i garażowych. Siła sprężyny utrzymuje rygiel w pozycji zamkniętej, co gwarantuje pewne zamknięcie bramy,
 • rygiel elektryczny – do jego uruchomienia niezbędny jest impuls elektryczny, aktywowany na przykład przez zdalny pilot sterowania,
 • rygiel prosty – podstawowy rodzaj rygla, wyposażony w pręt, który wsuwa się w zamek bramy,
 • rygiel wewnątrzprofilowy – montowany wewnątrz bramy jednoskrzydłowej zapobiega manipulacjom.


Rygle dzielimy również ze względu na materiał wykonania: metal, drewno lub aluminium. Dla tych, którym zależy na trwałości, idealnym rozwiązaniem będzie rygiel ocynkowany, wykazujący odporność na czynniki atmosferyczne. W razie potrzeby rygiel do bramy możemy dodatkowo zabezpieczyć, np. na kłódkę.

 

Zabezpieczenie bram i furtek


W naszym internetowym sklepie, pośród akcesoriów do bram i ogrodzeń, znajdziesz również zasuwy. To właśnie one, montowane nawierzchniowo, posłużą do zablokowania drzwi, szczególnie tych do garażu, piwnicy i pomieszczeń gospodarczych. Do zatrzymania ruchu drzwi wewnętrznych świetnie sprawdzą się z kolei odbojniki i nóżki – to dzięki nim unikniesz uszkodzonych ścian i porysowanej ościeżnicy.


FAQ

 1. Rygiel czy zasuwa do bramy?
  Rygle i zasuwy pełnią tę samą funkcję – zabezpieczają furtki i bramy przed otwarciem. To, co je różni, to budowa i sposób działania, co sprawia, że rygiel zazwyczaj stosowany jest w przypadku furtek i bram o większych gabarytach. Zasuwa częściej używana jest natomiast do blokowania drzwi, zwłaszcza garażowych.

 2. Jaki jest skuteczny sposób na zabezpieczenie ogrodzeń?
  Do zabezpieczenia ogrodzenia, w tym bramy i furtki, świetnie sprawdzą się rygle i zasuwy. Łatwe w montażu znacząco zwiększą bezpieczeństwo – uniemożliwią wejście nieproszonych osób na teren posesji.

 3. Brama – jakie zabezpieczenie wybrać?
  Prostym, a jednocześnie skutecznym zabezpieczeniem okaże się rygiel. Posłuży do zablokowania bramy, zahamuje samoczynne otwarcie skrzydeł. Dobrym wyborem będzie również zasuwa do bramy – prosta w działaniu i instalacji.
Rygle