Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Ozdobne

Liczba produktów:

Ostatnio oglądane

Pręty ozdobne

Pręty stalowe ozdobne to szeroka paleta produktów dostępnych w ofercie naszego sklepu. Pręty ozdobne znajdują swoje zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale również w ogrodnictwie czy rolnictwie. Stanowią one zbrojenie dla konstrukcji betonowych lub stalowych – także balustrad oraz bram. Wybierz pręty producenta POSTAL przygotowane w atrakcyjnych cenach. Sprawdź jakie elementy ozdobne kute posiadamy w naszej propozycji. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie lub zadzwoń.

Czym są pręty stalowe ozdobne?

Głównym zadaniem prętów walcowanych jest podtrzymywanie konstrukcji i nadanie jej stabilności. Z uwagi na ich zastosowanie w sektorze budownictwa, produkty zostały wykonane z wysokiej jakości stali odpornej na wahania temperatur oraz korodowanie. Dodatkowo pręty ozdobne dostępne są w różnej długości oraz średnicy walcowane zarówno w temperaturach wysokich, jak i niskich – celem takiego procesu jest niszczenie nanostruktury tworzywa, z jakiego zostały wykonane produkty i nadanie im przez to innych właściwości. Dlatego też przy wyborze odpowiednich elementów warto zwrócić uwagę na wszystkie parametry – również odnoszące się do twardości.

Czym ciąć pręty ozdobne?

Proces cięcia pręta stalowego można wykonać za pomocą kilku metod. Poza oczywistymi formami takimi jak piłka do metalu, szlifierka kątowa, nożyce do metalu czy piła tarczowa, można dokonać cięcia z pomocą piły taśmowej – jest to rozwiązanie, z którego korzysta się w warsztatach oraz w szeroko pojętym przemyśle. Taśma naciągnięta na dwóch obręczach odpowiada za precyzję oraz jakość cięcia. Pas porusza się w linii prostej, napędzany silnikiem elektrycznym. Pilarka tnąca dokonuje precyzyjnego cięcia – dostępne są również mechanizmy, które umożliwiają rozdzielanie struktury pręta pod różnym kątem. Dzięki odpowiedniej kalibracji prędkości taśmy oraz tempa posuwu stosowanie takiego mechanizmu sprawdza się w przemyśle ciężkim. Jednakże prędkość cięcia zależy od stopu metalu z jakiego wykonano pręty ozdobne oraz wytwarzanego podczas skrawalności materiału ciepła. Zaletą taśm jest wykonywanie cięć w linii prostej, pod różnymi kątami oraz małe zużycie materiału tnącego. Metod cięcia jest kilka. Wybór tej odpowiedniej w dużej mierze zależy od tego, z grubością jakiego pręta mamy do czynienia i jaki efekt chcemy uzyskać. W warunkach bardziej domowych warto jednak wykorzystać szlifierkę kątową lub piłę tarczową o cienkich ostrzach.

Jak wyginać pręty stalowe ozdobne?

Odpowiedni kształt pręta stalowego można uzyskać za pomocą specjalnych kluczy do gięcia lub wyginarki. Są to urządzenia o prostej konstrukcji, której głównymi elementami jest dźwignia ręczna, zacisk oraz profil, na którym wygina się pręt. Takie zastosowanie jest bardzo praktyczne ze względu na mały opór podczas procesu gięcia.

Wymiary prętów stalowych

W ofercie sklepu i znajdziesz bogatą kolekcję akcesoriów montażowych. Pręty ozdobne dostępne są m.in. w rozmiarach:


 • 12 x 12 mm L 3000 mm,
 • 12 x 12 mm H 6000 mm,
 • 14 x 14 mm L 3000 mm,
 • 14 x 14 mm H 6000 mm,
 • 16 x 16 mm L 3000 mm,
 • 16 x 16 mm H 6000 mm,
 • 20 x 20 mm L 3000 mm,
 • 10 – 12 mm L 1100 mm,
 • 12 – 16 mm L 1100 mm,
 • Fi 8 mm L 3000 mm,
 • Fi 8 mm H 1200 mm,
 • Fi 10 mm L 3000 mm,
 • Fi 10 mm H 6000 mm,
 • Fi 10 mm H 1200 mm,
 • Fi 12 mm L 3000 mm,
 • Fi 14 mm H 6000 mm,
 • Fi 16 mm H 1200 mm,
 • 20 mm L 3000 mm.

Pręty ozdobne – cena

Pręty stalowe ozdobne dostępne w Bonmario stanowią szeroką propozycję przeznaczoną dla osób poszukujących wysokiej jakości materiałów. Nasi klienci mogą wybierać z ponad 30 produktów. Wszystkie pręty ozdobne dostępne są w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić naszych nowości, aktualnych promocji oraz wyprzedaży. Zarejestruj się i złóż zamówienie w szybki i łatwy sposób.

Gdzie kupić pręty stalowe ozdobne? Oferta sklepu online Bonmario.com

Sklep internetowy Bonmario w swojej ofercie posiada całą gamę akcesoriów wykończeniowych. Każdy z produktów wyróżnia się wysoką jakością stali odpornej na działania atmosferyczne oraz zmiany temperatur. Kupując produkty w naszym sklepie, masz pewność, że spełnią Twoje oczekiwania. Zaufało nam już wielu klientów. Zadzwoń i zamów pręty stalowe ozdobne w konkurencyjnych cenach. Skontaktuj się za pośrednictwem formularza online i zapytaj naszych ekspertów o asortyment.