Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Domofony

Liczba produktów:

466,19 zł
137,90 zł
217,10 zł

Ostatnio oglądane

Domofony pełnią przede wszystkim funkcję zabezpieczającą – można za ich pomocą, nie wychodząc z domu, skontaktować się z osobą stojącą przed drzwiami lub furtką jeszcze przed jej wejściem na posesję bądź bezpośrednio do mieszkania.

 

W naszym sklepie znajdują się nowoczesne domofony bezprzewodowe, których nie trzeba łączyć kablami, urządzenia klasyczne ze słuchawką, a także wideodomofony z jedną, lecz bardzo istotną zaletą – kamerą skierowaną na osobę, która zadzwoniła do mieszkania, wciskając przycisk znajdujący przed wejściem na posesję. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich i wybrania modelu, który spełni wszelkie oczekiwania.

 

Czy domofony są niezbędne?

 

Zdecydowanie tak. Kontrola dostępu ma ogromne znaczenie zarówno w prywatnych domach jednorodzinnych, jak i w dużych domach wielorodzinnych, czyli w blokach. W domu montuje się je przed wejściem na posesję, zatem zazwyczaj w bliskim otoczeniu furtki, a w blokach przed główną bramą wejściową na klatkę schodową. W firmach z kolei zestawy domofonowe montuje się przed wejściem do pojedynczych biur, np. na bocznej części elewacji w obrębie drzwi wejściowych. Domofony zewnętrzne łączą w sobie mnóstwo zalet. Wszystkie są bardzo istotne z punktu widzenia zarówno domowników, jak i pracowników danej firmy.

 

  • Bezpieczeństwo przede wszystkim – domofony z kamerami i bez służą głównie w celu poprawy bezpieczeństwa w danym obiekcie, fakt ten wynika głównie z możliwości kontroli przepływu ruchu. Domownicy lub pracownicy mogą samodzielnie ocenić, czy warto wpuścić do środka daną osobę – na posesję lub na klatkę schodową – czy też lepiej jest odłożyć słuchawkę i nie dopuścić do tej możliwości. W starszych obiektach brama zewnętrzna była stale otwarta, przez co do środka z łatwością mogli dostać się nieproszeni goście. Czasami byli to bezdomni, którzy na klatkach schodowych szukali schronienia przed chłodem, a czasami złodzieje, którzy np. kradli rowery i inne cenne przedmioty, a niekiedy dostawali się także do wnętrza mieszkań.
     
  • Wysoki komfort ma znaczenie – liczy się oczywiście również wygoda domowników i pracowników. Domofony cyfrowe można z łatwością potraktować jako sposób uniknięcia kontaktu z daną osobą i przekazania jej informacji na temat np. kolejnych czynności. Można np. pracownika firmy kurierskiej poinformować o tym, aby daną przesyłkę pozostawił pod drzwiami, lub też listonoszowi przekazać, że listu, który ma przy sobie nie odbierze nieobecny domownik, będący jego adresatem.

 

Jak zatem widać, domofony bezprzewodowe zewnętrzne oraz modele przewodowe skutecznie chronią wnętrza przed dostępem osób nieupoważnionych, a także zwiększają codzienny komfort wszystkich domowników i pracowników. Są przy tym także stosunkowo niedrogie, a ich montaż, mimo obaw ze strony wielu fachowców, nie jest obecnie zbyt uciążliwy, ponieważ niektóre nowoczesne urządzenia mogą łączyć się bezprzewodowo pomiędzy stacją a elementem zewnętrznym.

 

Domofony bezprzewodowe – nowoczesne i klasyczne

 

Domofony do domu jednorodzinnego różnią się pomiędzy sobą nie tylko charakterystyką pracy, lecz także konstrukcją. W naszym sklepie oferujemy szeroką ofertę domofonów, wśród których warto wymienić:

 

  • Domofony ze słuchawką – standardowe urządzenia spotykane zdecydowanie najczęściej. Tego typu akcesorium uruchamiane jest w chwili, gdy ktoś kliknie przycisk odpowiadający za wyzwolenie alarmu w domu – sygnał dźwiękowy wyłącza się automatycznie po kilku sekundach lub w chwili podniesienia słuchawki przez domownika bądź pracownika biurowego. Wtedy też uruchamiają się głośniki i mikrofony – jeden na zewnątrz dla osoby znajdującej się na zewnątrz oraz jeden dla domownika. Regulacja głośności wywołania sprawia, że hałas generowany przez alarm można dostosować do swoich potrzeb.
     
  • Domofony bezprzewodowe wideo – wideodomofony to rozwiązanie bardzo popularne jedynie wśród najbardziej wymagających klientów, którzy chcą sobie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. To urządzenie różni się od powyższego tym, że w chwili wywołania alarmu uruchamia się także kamera po stronie osoby, która znajduje się na zewnątrz – obraz przesyłany jest przewodowo lub bezprzewodowo do ekranu dostępnego w domu bądź w firmie, czasami nawet na ekranie smartfona.

 

Jak zatem widać, wszystkie domofony do domu mają swoje zalety. Domofon cyfrowy jest oczywiście nieco droższy, gdyż kaseta zewnętrzna musi być wyposażona w kamerę o odpowiednio dużej rozdzielczości. Urządzenie analogowe z kolei zapewnia standardową zdalną kontrolę i otwieranie furtki przy użyciu przyciski, jest także zdecydowanie tańsze, a przy tym łatwe w montażu.

 

Bezprzewodowe domofony – zaawansowane technicznie

 

Nowoczesne domofony bezprzewodowe stają się coraz popularniejsze, a fakt ten wynika głównie z ich łatwości montażu. Dotychczas należało doprowadzić okablowanie, łączące stację zewnętrzną z wewnętrzną. To wymagało czasami dość dużych modyfikacji całego budynku oraz sporych nakładów kosztów. Teraz jest inaczej. Ilość przewodów łączących zmalała w niektórych modelach praktycznie do zera – pozostało jedynie przyłącze do energii elektrycznej, a poprawie uległy parametry techniczne.

 

Wszystkie domofony do domów jednorodzinnych są przeznaczone do montażu natynkowego, materiał obudowy został wykonany z tworzyw sztucznych odpornych na działanie skrajnych temperatur, dzięki czemu każdy z nich wytrzymuje wszelkie zmienne warunki atmosferyczne. Solidne wykonanie gwarantuje przy tym możliwość użytkowania każdego urządzenia przez wiele lat – nawet w przypadku szczególnie intensywnej eksploatacji. W naszym sklepie domofony do domu są dostępne w atrakcyjnej cenie, co z kolei z pewnością docenią klienci biznesowi i hurtowi.

Domofony