Napędy i automatyka do bram skrzydłowych

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Odpowiednio dobrane napędy do bram skrzydłowych stanowią gwarancję niezawodnej pracy przez długi czas. To od tych mechanizmów w znacznej mierze zależy, w jaki sposób brama będzie eksploatowana. Podczas wyboru napędu należy mieć na uwadze szereg parametrów, które będą miały wpływ na jego prawidłowe działanie. W ofercie sklepu internetowego Bonmario znajdziesz innowacyjne napędy do bram skrzydłowych, dostosowane do różnych rozmiarów, wagi, częstotliwości, a także szybkości otwierania bram. Oferowane przez nas rozwiązania to połączenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowania w estetycznym wydaniu.

Jakie napędy do bram skrzydłowych wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego napędu szczególną uwagę należy zwrócić na parametry bramy, zwłaszcza jej wysokość, długość skrzydła, a także wysokość i głębokość osadzenia. W karcie katalogowej produktów podana jest maksymalna długość oraz ciężar skrzydła, które dany siłownik jest w stanie obsłużyć. Odpowiednie dopasowanie tych parametrów zapewni nie tylko efektywną pracę napędu, ale także jego wieloletnią eksploatację. Źle dopasowany do wymiarów bramy napęd uniemożliwi jej stabilną pracę. Kolejny ważny parametr, którym należy kierować się wybierając napędy do bram skrzydłowych, to intensywność ich użytkowania. Bramy skrzydłowe na prywatnych posesjach, parkingach czy osiedlach mieszkaniowych pracują z intensywnością do 50 cykli na dobę, obejmujących otwieranie i zamykanie. W przypadku bram przemysłowych praca ta jest znacznie intensywniejsza - powyżej 50 cykli na dobę - tu automatyka powinna być oparta na znacznie mocniejszych napędach.

Jak zamontować napęd do bramy skrzydłowej?

Montaż napędu do bramy skrzydłowej nie jest skomplikowany, choć z uwagi na obwody elektryczne, które łączą poszczególne części układu, pracę tę najlepiej powierzyć fachowcom. Sterownik przy bramie najczęściej zasilany jest kablem z głównej rozdzielnicy budynku, który wyprowadzany jest przez jego podziemną część oraz ścianę zewnętrzną. To, w jaki sposób zostanie on ułożony w ziemi, zależy w głównej mierze od warunków panujących na działce. Nad kablem układa się także specjalną folię sygnalizacyjną. Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie doboru oraz montażu odpowiednich napędów do bram skrzydłowych, zgłoś się do nas - służymy fachowym doradztwem.

Nowości

Zobacz więcej