Napędy i automatyka do bram przesuwnych

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Odpowiednio dobrany napęd to element odpowiedzialny za komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Wprawia bramę w ruch i kieruje jej działaniem. W ofercie sklepu internetowego Bonmario znajdziesz najwyższej jakości napędy do bram przesuwnych, które dostosujesz do wielu różnorodnych parametrów takich jak rozmiar, ciężar, częstotliwość czy szybkość otwierania. Proponowane przez nas rozwiązania sprawdzą się zarówno na prywatnych posesjach, jak i we wspólnotach mieszkaniowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jakie napędy do bram przesuwnych wybrać?

Pierwszym istotnym kryterium wyboru jest częstotliwość użytkowania bramy przesuwnej. Parametry napędu zastosowanego w przypadku bramy przydomowej będą różnić się od tego, który należy zainstalować w bramie przemysłowej - decyduje o tym właśnie intensywność użytkowania. W przypadku tej drugiej jest ona znacznie większa i zwykle przekracza 50 cykli na dobę. Napędy do bram przesuwnych przemysłowych powinny charakteryzować się zatem dużym zapasem mocy, co przełoży się również na płynność i niezawodność działania, a także wieloletnie użytkowanie. Napędy do bram przesuwnych przydomowych nie wymagają już tak dużej mocy.

Kolejny ważny parametr to ciężar bramy, do którego należy dobrać odpowiedni napęd - aby wydłużyć okres jego eksploatacji, warto zachować zapas mocy na poziomie około 30%. O skuteczności działania napędu decydują także warunki atmosferyczne, zwłaszcza ujemne temperatury. W tym aspekcie duże znaczenie ma również wspomniany wcześniej zapas mocy. Napędy do bram przesuwnych przydomowych powinny mieć moc pozwalającą na uruchomienie bramy o wadze 400-600 kg. Siłowniki do bram przemysłowych z kolei powinny mieć moc wystarczającą do uruchomienia bramy o ciężarze nawet 3500 kg.

Napędy do bram przesuwnych - montaż

Napędy do bram przesuwnych należy montować na podwyższeniu - fundamencie stalowym lub betonowym, co zapobiegnie ewentualnemu zalaniu, a co za tym idzie uszkodzeniu automatu. Ważne jest zatem sprawdzenie stanu fundamentu, na którym ma być zainstalowany siłownik. Do napędu należy doprowadzić zasilanie za pomocą kabla przeznaczonego do układania w gruncie. Konieczne będzie także wyprowadzenie kabla dla urządzeń dodatkowych takich jak fotokomórki czy lampy.

Nowości

Zobacz więcej