Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Tralki do balustrad

Liczba produktów:

29,80 zł
Strona
Ostatnio oglądane

Tralki kute do balustrad

Solidne wsparcie balustrady gwarantujące bezpieczeństwo użytkowników to fundament dla projektów przeznaczonych zarówno dla posesji prywatnych, jak i budynków handlowo-usługowych. Kute elementy do balustrad zapewnią funkcjonalność i mogą stać się niebanalnym dodatkiem wykończeniowym podkreślającym charakter. Tralki balustrady z finezyjnym wykończeniem znajdą uznanie wśród osób poszukujących ciekawych rozwiązań do swojego domu. Sprawdź jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie oraz Twojego domu. Zobacz jakie tralki do balustrady proponuje Bonamrio i odmień swój balkon w szybki i łatwy sposób.

Czym jest tralka balustrady?

Tralki metalowe są nieodłącznym elementem balustrad wszędzie tam, gdzie jej wypełnienie nie jest pokryte jednolitym szklanym lub pleksowym ekranem. Tralka metalowa ma formę podłużnego pręta, który łączy ze sobą poręcz z podstawą balustrady. Odpowiednie ich zagęszczenie chroni użytkowników przed wypadnięciem. Tralka do balustrady może mieć formę prostą lub wygiętą, ozdobioną finezyjnymi motywami kwiatowymi lub geometrycznymi. Produkt został wykonany z wysokiej klasy stali, dzięki czemu jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz na wahania temperatur.

Kute elementy do balustrad – co ile należy wymieniać tralki balustradowe?

Częstotliwość wymiany tralki balkonowej w dużej mierze zależy od jej stanu technicznego, a także od gwarancji, jaką zawarł producent w specyfikacji produktu. Z reguły wymiana części metalowych balustrad powinna odbywa się co kilka, lub kilkanaście lat. W przypadku budynków zarządzanych przez spółdzielnie warto zgłosić swoje wątpliwości co do stanu technicznego – o ile takie występują. Natomiast w przypadku domów jednorodzinnych tralki metalowe do balustrad oraz schody z tralkami powinien sprawdzić wykwalifikowany fachowiec.

Ozdoby kute do balustrad – jakie prześwity między talkami balkonowymi są dopuszczane?

Odległości między elementami stalowymi oraz ich wysokość (a w zasadzie wysokość balustrad, których tralka stalowa jest częścią) regulują przepisy prawa budowlanego. Podczas wyboru odpowiedniego produktu poza jego estetyką należy kierować się jego rozmiarem. Co powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz tralki schodowe metalowe lub tralki metalowe do balustrady?  Tralki kute do balustrad (wystające ponad pochwyt) nie powinny być wieńczone ostrymi elementami.  Wysokość oraz wypełnienie balustrad muszą zapewniać bezpieczeństwo użytkowników.  Zarówno wysokość, jak i odległości między tralkami powinny mieć wymiary: o W domach jednorodzinnych i wnętrzach mieszkań wielopoziomowych wysokość tralki do balustrad razem z konstrukcją nie może być mniejsza niż 0,9 m. Nie ma dokładnych danych co do odległości między tralkami. o W budynkach wielorodzinnych, oświatowych, zakładach opieki wysokość tralki na balustrady wraz z konstrukcją nie powinny być niższe niż 1,1 m. Odległości tralki na balustrady nie może przekraczać 12 cm. o W innych budynkach, o których nie wspomniano wyżej, wysokość balustrady nie może być niższa niż 1,1 m. Każda tralka w balustradzie nie może być rozstawiona dalej niż 20 cm od siebie.

Pręty kute do balustrad – rozmiary tralki stalowej

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz kute elementy do balustrad. Tralki do schodów oraz tralki metalowe do balustrady dostępne są m.in. w rozmiarach:


  • 12 x 12 mm H 950 mm,
  • 12 x 6 mm H 860 L 350 mm,
  • 12 x 12 / 12 x 6 mm H 950 x L 95 mm,
  • 16 x 8 mm H 950 x L 155 mm,
  • 12 x 12 / 12 x 6 mm H 950 x L 270 mm,
  • 16 x 8 mm H 950 x L 165 mm,
  • 12 x 12 mm H 950 x L 240 mm,
  • 14 x 14 mm H 950 mm,
  • 16 x 16 H 950 x L 115 mm,
  • 16 x 16 mm H 950 x L 60 mm.

Produkty pakowane są zbiorczo. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź specyfikację tralki na schody i balustradę.

Tralki kute do balustrad – cena

Kute elementy do balustrad dostępne w ofercie sklepu Bonmario to szeroka paleta propozycji, w której każdy znajdzie akcesoria podkreślające charakter jego balkonu lub schodów. Dla majsterkowiczów szukających niebanalnego wykończenia prezentujemy kolekcję tralek o finezyjnych kształtach i wzorzystych dodatkach sprawdzających się zarówno w architekturze XIX i XX wieku, jak i budynkach nowoczesnych. Balustrady tralkowe to gwarancja niskiej ceny i wysokiej jakości materiału odpornego na wahania temperatur oraz deszcz. Specjalna powłoka zapewni ochronę przed korozją i długą żywotność produktu. Tralki metalowe producent wykonał ze stali o wysokim współczynniku twardości, dzięki czemu nie ulegają gięciu podczas niekontrolowanych, przypadkowych uderzeń. Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić naszych nowości, aktualnych promocji oraz wyprzedaży. Zarejestruj się i zamów metalowe tralki w szybki i łatwy sposób.

Elementy kute na balustrady – oferta Bonamrio.com

W ofercie znajdziesz kute elementy do balustrad, które zostały wykonane z najwyższej jakości stali. Tralki balkonowe to zarazem element zabezpieczający, jak i komponent upiększający balkon lub schody. Finezyjne kształty, ciekawe, rozłożyste rozety podkreślą charakter każdej posesji. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie lub zadzwoń i zapytaj naszych ekspertów o tralki kute do balustrad.