Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Tralki balkonowe

Liczba produktów:

Ostatnio oglądane

Tralki balkonowe

Estetycznie wykończone balkony i balustrady są tak samo ważne jak stylowe dodatki do wnętrz domów i mieszkań. Tralka balkonowa jest niezbędnym elementem wykończeniowym, który może mieć zarówno formę prostą, jak i bardziej dekoracyjną – fantazyjnie fakturowane wygięcia, żłobienia lub dodatki w postaci rozet. Metalowe tralki doskonale sprawdzą się w miejscach nawiązujących do klasycznej architektury XIX i XX wieku oraz w nowoczesnym budownictwie czerpiącym inspiracje z secesyjnych wykończeń. Sprawdź, jakie tralki na balkony przygotowaliśmy w naszej kolekcji. Zadzwoń lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza online.

Czym są tralki metalowe na balkon?

Tralka balkonowa stanowi element wykończeniowy zarówno balustrad, balkonów, jak i schodów. Jest nie tylko zabezpieczeniem przed wypadnięciem, ale sprawdza się jako miły dla oka komponent nadający charakteru posesji. Może mieć postać prostych prętów lub prętów z tzw. brzuchem (wygięciem) i zdobieniami – kwiatowymi lub geometrycznymi. Tralka balkonowa łączy pochwyt z podstawą, tworząc barierę ochronną. Produkt cechuje duża wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne i cieplne.

Co ile należy wymieniać tralki balkonowe?

Tralki metalowe należy wymieniać co kilka lub kilkanaście lat. Zależy to od stanu technicznego oraz gwarancji producenta podanej w specyfikacji produktu. Warto jednak konserwować elementy metalowe specjalnymi farbami/powłokami, które chronią przed deszczem, a także mrozem. To powinno wpłynąć na żywotność tralki balkonowej, a zatem na długość jej użytkowania.

Pręty balkonowe - odległości między tralkami

Podczas wyboru tralek należy kierować się głównie ich wymiarami (długością, która musi spełniać warunki przepisów budowlanych), a także prześwitami, czyli odległościami między nimi. Regulacje zawarte w przepisach dotyczą nie tyle samych tralek, co balustrad balkonowych, których elementem są tralki. Co warto na ten temat wiedzieć?  Balustrady nie powinny być zakończone ostrymi elementami.  Wysokość oraz wypełnienie płaszczyzn poziomych muszą gwarantować bezpieczeństwo użytkowników.  Wysokość oraz prześwity muszą mieć wymiary: o W budynkach jednorodzinnych i wnętrza mieszkań wielopoziomowych wysokość balustrady nie może być mniejsza niż 0,9 m. Nie ma regulacji dotyczących wymiarów jakie powinna mieć tralka balkonowa oraz prześwity między nimi. o W budynkach wielorodzinnych, oświatowych, zakładach opieki wysokość balustrady to 1,1 m. Prześwit między tralkami nie może przekraczać 12 cm. o W pozostałych budynkach, o których nie wspomniano wyżej, wysokość balustrady nie może być niższa niż 1,1 m, a prześwity nie mogą przekraczać 20 cm.

Tralki na balkon – rozmiary

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bogatą kolekcję akcesoriów montażowych. Tralki balkonowe dostępne są m.in. w rozmiarach:


  • 12 x 12 mm H 950 x L 125 mm,
  • 14 x 14 mm H 950 x L 165 mm,
  • 12 x 12 mm H 950 x L 200 mm,
  • 14 x 14 mm H 950 x L 200 mm,
  • 12 x 12 mm H 950 x L 210 mm,
  • 12 x 12 mm H 800 x L 225 mm,
  • 30 x 5 mm H 950 x L 170 mm,
  • 30 x 5 mm H 800 x L 170 mm,
  • 50 x 10 mm H 850 x L 185 mm,
  • 16 x 16 mm H 950 x L 225 mm.

Produkty pakowane są zbiorczo. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź specyfikację produktu.

Tralki balkonowe metalowe – cena

Tralki balkonowe dostępne w Bonmario to szeroka paleta propozycji, w której każdy znajdzie interesujące elementy wykończeniowe. Osoby poszukujące akcesoriów wysokiej jakości mogą wybierać z ponad kilkunastu wzorów. Tralki balkonowe producent wykonał z tworzyw odpornych na wahania temperatur oraz zmienne warunki pogodowe. Każdy produkt dostępny jest w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić naszych nowości, aktualnych promocji oraz wyprzedaży. Zarejestruj się i zamów tralki metalowe na balkon w szybki i łatwy sposób.

Gdzie kupić tralki balkonowe? Oferta sklepu internetowego Bonmario.com

W naszej ofercie znajdziesz całą gamę akcesoriów przeznaczonych do wykończenia bram, balustrad, a także wnętrz. Tralka balkonowa wyróżnia się wysoką jakością materiału oraz niebanalnym wzornictwem. Kupując w Bonmario metalowe tralki masz pewność gwarancji i satysfakcji z dokonanego zamówienia. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie lub zadzwoń i zapytaj naszych ekspertów o asortyment.