Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Lampy zewnętrzne

Liczba produktów:

Ostatnio oglądane

Oświetlenie zewnętrzne ułatwia codzienne funkcjonowanie mieszkańcom posesji. Przede wszystkim pełni funkcję dekoracyjną – pięknie podświetli budynek, podjazd, a nawet ogród z roślinami. Oprócz tego lampy pełnią funkcję praktyczną. Montaż lamp zewnętrznych ułatwi przechadzki po zmierzchu i zmniejszy obawy dotyczące potknięcia. Warto dodać, że lampy zewnętrzne zapewniają domownikom bezpieczeństwo. Jeśli na naszym terenie pojawią się nieproszeni goście, czujnik ruchu sprawi, że światło od razu zapali się, a plany złodziei pójdą na marne.

 

Oświetlenie zewnętrzne

 

Lampy zewnętrzne ścienne są równie ważne, co oświetlenie znajdujące się wewnątrz budynku. Z tego względu powinniśmy wybrać najwyższej jakości produkty. Lampy zewnętrzne elewacyjne są najczęściej wykonane z aluminium, tworzywa sztucznego, metalu, szkła, stali, a nawet tworzywa poliwęglanowego. Oświetlenie elewacji cechuje się różną mocą, którą można dobrać zarówno do małych, jak i dużych budynków.

 

Obecnie na rynku dostępne są modele o wielu zastosowaniach, dlatego decydując się na lampy elewacyjne zewnętrzne, pod uwagę powinniśmy brać możliwości oświetlenia. Jego najważniejsze funkcje to:

 
  • czujniki ruchu i zmierzchu –  po wykryciu ruchu przez lampę, na posesji od razu pojawi się światło, jednak ze względu na ograniczony zasięg, w przypadku większej posesji konieczne będzie zastosowanie kilku lamp z czujnikami,
  • możliwość ściemniania – niektóre lampy ścienne zewnętrzne posiadają regulację natężenia światła, dzięki czemu możemy zadbać o atmosferę odpowiednią do danej sytuacji.

 

Lampy zewnętrzne –  kinkiet

 

Kinkiety zewnętrzne są montowane na elewacji budynku. Nadają wyjątkowy nastrój nie tylko podwórku, ale również takim miejscom jak balkony, tarasy altany lub ogrody. Do ostatniego wspomnianego miejsca, kinkiet zewnętrzny wykonywany jest z metalu, dzięki czemu zostaje zabezpieczony przed wilgocią.

 

Jeśli zależy nam na oszczędności, świetnym wyborem będą kinkiety solarne. Tego typu lampy w ciągu dnia pobierają i gromadzą energię słoneczną, aby móc wykorzystać ją w nocy. Bez względu na to, gdzie zdecydujemy się zamontować lampy solarne, muszą się znajdować w słonecznym miejscu, do którego dociera wystarczająca ilość promieni słonecznych.

 

Oświetlenie zewnętrzne domu – funkcje dekoracyjne

 

Lampy zewnętrzne na dom z funkcją LED sprawdzą się świetnie przy oświetleniu domu. Ledowe lampy zewnętrzne wiszące są energooszczędne lub działają na baterie. Jednak oświetlenie domu stanowi również element dekoracyjny.


Lampy oświetleniowe zewnętrzne na domu bez wątpienia pomogą podkreślić piękno posesji. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo wzorów kinkietów, które przyozdobią ściany w unikatowy sposób. Lampy zewnętrzne za dnia przyczynią się do niepowtarzalnego charakteru budynku, zaś w nocy dodadzą mu elegancji i tajemniczości.

 

Nowoczesne lampy zewnętrzne nad drzwi

 

Oświetlenie nad drzwiami powinno zapewnić odpowiedni komfort, w końcu każdy z nas chce bezproblemowo trafić kluczem w zamek lub znaleźć dzwonek, dlatego światło u góry drzwi wejściowych powinno być jasne i lekko rozproszone. Przestrzeń w obrobię wejścia, również zostanie rozświetlona. Świetnym wyborem będą lampy z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie u osób, które zapominają włączyć albo wyłączyć oświetlenia. Nasze lampy zostały wyposażone w uchwyt nad daszkiem, co umożliwia łatwe zawieszenie na ścianie w okolicy drzwi.

 

Lampy zewnętrzne ponadto powinny być odporne na wilgoć i wszelkie warunki pogodowe. Aby mieć pewność, że zakup lampy zewnętrznej spełni te warunki, należy sprawdzić parametry podane na opakowaniu. Najlepiej sprawdzą się lampy posiadające minimalny stopień szczelności IP44.

 

Lampa zewnętrzna stojąca

 

Wejście i elewacja domu to nie wszystko. Lampy warto postawić także w pobliżu garażu, podjazdu bądź ganku. Idealnie sprawdzą się tutaj lampy zewnętrzne stojące. Lampy ogrodowe stojące wciąż są narażone na niesprzyjające warunki, dlatego powinny być odporne na wilgoć i wszelkie warunki pogodowe. Aby mieć pewność, że zakupione oświetlenie spełni te zasady, należy sprawdzić parametry podane na opakowaniu. Najlepiej sprawdzą się lampy posiadające minimalny stopień szczelności IP44.

 

Oświetlenie ogrodowe

 

Lampy stojące sprawdzą się również jako oświetlenie ogrodu. Lampy zewnętrzne ogrodowe są dostępne w wielu wersjach, zaczynając od klasycznego ledowego oświetlenia, kończąc na nowoczesnych słupkach. Bez względu na dokonany wybór, zewnętrzne lampy umieszczone w ogrodzie stworzą przytulną atmosferę oraz oświetlą ścieżki, podkreślając piękno naszych roślin także w nocy.

 

Oprócz oświetlenia stojącego, w naszym ogrodzie możemy wykorzystać inny rodzaj oświetlenia zewnętrznego:

 
  • lampy ogrodowe wiszące – dostępne są w wielu atrakcyjnych formach, a rozchodzące światło umożliwi przesiadywanie na zewnątrz do późnych godzin,
  • wolnostojące lampy solarne –  nie wymagają instalacji i podłączenia do sieci energetycznej, ponieważ korzystają wyłącznie z energii słonecznej,
  • latarnie ogrodowe –  przez swoją wysokość pozwalają na wykorzystanie mocniejszego źródła światła bez efektu oślepienia.

 

W naszej ofercie dostępne są lampy możliwe do zamontowania na słupku dzięki ozdobnym wieszakom. Oferujemy również lampy ze stalowymi ozdobnymi liśćmi przymocowanymi do ram szybek, które umożliwiają postawienie oświetlenia w dowolnym miejscu.
 

Lampy zewnętrzne