pozycja rosnąco
indeks rosnąco
indeks malejąco
cena rosnąco
cena malejąco
alfabetycznie rosnąco
alfabetycznie malejąco
36
72
108

System francuski – balustrada

Liczba produktów:

Ostatnio oglądane

Balustrady francuskie cieszą się coraz większą popularnością, bez względu na to, czy chodzi o domy jednorodzinne, czy wielorodzinne. Takie balustrady należy zamontować przede wszystkim wtedy, kiedy w danym pomieszczeniu znajduje się jedynie okno balkonowe i balustrada. Najprościej mówiąc – jeśli w naszym domu bądź mieszkaniu balkon nie posiada podłogi, należy wtedy zamontować balkon francuski.

 

Balustrady francuskie – zalety

 

Przede wszystkim balustrady francuskie zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Tym bardziej, jeśli posiadamy młodszych członków rodziny, nie musimy się martwić, że przez chwilę nieuwagi mogą wypaść z drzwi balkonowych. Balkony francuskie są wykonane w sposób nowoczesny, dlatego z pewnością nasz dom nabierze dodatkowego, niepowtarzalnego charakteru, a do tego wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Warto wspomnieć, że montaż poręczy jest na tyle łatwy, że możemy ją przymocować samodzielnie, bez wzywania specjalisty i wydawania dodatkowych pieniędzy. Jeśli już mowa o pieniądzach, balustrady francuskie są znacznie tańszym wyborem niż tradycyjny balkon!

 

Balkony francuskie – balustrady

 

Niezbędnym elementem balkonu francuskiego jest balustrada balkonowa. Charakteryzuje się w głównej mierze solidnym i szerokim przymocowaniem do elewacji budynku. Dzięki balustradzie do naszych pomieszczeń wpada znacznie większa ilość światła, a samo zamocowanie balkonów francuskich powiększy optycznie pomieszczenie.

 

Balustrady mają bardzo różnorodny design, zaczynając od prostych, a kończąc na fantazyjnych kształtach. Dzięki temu sprawdzą się nie tylko w stylu francuskim, ale również w wielu pozostałych stylach architektonicznych. Balustrada balkonowa francuska może zostać wykonana z wielu tworzyw, co przyczyniło się do powstania wielu wersji produktu.

 

Najpopularniejszymi francuskimi balustradami są:

 
 • balustrady metalowe – najbardziej uniwersalny materiał, który można dopasować do każdej fasady,
 • balustrady ze szkła – idealny wybór do współczesnych i modernistycznych budynków,
 • balustrady drewniane – odpowiednie do fasad, które swoje wykończenie posiadają w drewnie lub imitacji desek,
 • balustrady aluminiowe – zapewniają niezwykłą swobodę pod względem kolorystycznym,
 • balustrady kute – świetnie komponują się z elewacją ceglaną, kamienną i tynkową. 

 

Balustrada francuska nierdzewna

 

Balustrady balkonowe francuskie wykonane ze stali nierdzewnej to jednocześnie najbardziej klasyczny, jak i najbardziej powszechny wybór. Materiał jest zdecydowanie trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Balkony w stylu nowoczesnym, czyli właśnie produkty nierdzewne, charakteryzują się odpornością na wysoką temperaturę. Oprócz tego mamy szeroki wybór możliwości – balkony ze stali nierdzewnej mogą być proste, nowoczesne, a nawet ozdobne.

 

Pamiętajmy jednak, że takie materiały powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenie, np. poprzez proszkowe lakierowanie. Dodatkowo coraz więcej producentów zastępuje stal nierdzewną aluminium.

 

Balkony francuskie szklane

 

Jeśli wykorzystamy w swoim domu lub mieszkaniu balkony francuskie szklane, z pewnością zapewnią nam dobre widoki. Sprzyjają nowoczesnemu wyglądowi okna balkonowego, a przy tym prezentują się subtelnie i delikatnie. Na szczęście nie przekłada się to na jakość materiału, ponieważ tego typu balustrady są poddawane procesowi hartowania i laminowania. Dzięki temu balustrady francuskie szklane są odporne na wszelkie działania mechaniczne i atmosferyczne.


Balustrada francuska szklana jest mocowana za pomocą krótkich profili znajdujących się od razu przy okiennej ramie. Wybór mocowania zależy wyłącznie od potrzeb klienta. Nasza oferta mocowań balustrad francuskich z pewnością pozwoli Ci znaleźć coś odpowiedniego!

 

Balkon francuski balustrada – montaż po elewacji budynku

 

Przy wyborze konkretnej metody montowania należy również pamiętać, że sposób montażu i stylistyka konkretnej balustrady mają znaczący wpływ na ilość wystającego balkonu z lica ściany oraz wygląd elewacji.

 

Jeśli chodzi o sam sposób montażu, o wiele łatwiejszym sposobem wykonania jest praca na gotowej elewacji. Dlaczego akurat wtedy? Niestety podczas ocieplania budynku może dojść do różnych komplikacji, które będą związane z wyrównaniem powierzchni ścian. Przez taką sytuację wcześniej zamontowana balustrada nie będzie już pasować.

 

Balustrada balkon francuski – narzędzia do montażu

 

Planujesz przystąpić do samodzielnego montażu balkonu francuskiego bez pomocy eksperta? W takim razie swoją pracę powinieneś rozpocząć od przygotowania potrzebnych urządzeń i akcesoriów. 

 

W naszej ofercie klienci znajdą m.in. mocowanie prawe i lewe łączące balustradę ze ścianą i wspornik podtrzymujący konstrukcję od dołu. Są to narzędzia niezbędne do poprawnego i bezpiecznego zamontowania balustrady francuskiej.

 

Pozostałymi, równie ważnymi narzędziami, które będą potrzebne przy samodzielnym mocowaniu  balkonu francuskiego, są:

 
 • wiertarka lub specjalistyczne wiertła,
 • nakrętki kołpakowe,
 • szpile,
 • rurka ze stali nierdzewnej,
 • kotwy chemiczne,
 • zaprawa.
System francuski – balustrada
Czat