Zamiast drzwi... drzwi przesuwne?

Zamiast drzwi... drzwi przesuwne?

Zamiast drzwi... drzwi przesuwne?

Restauracje, hotele, sale bankietowe. Wielkopokojowe mieszkania, przestronne domy i skromne kawalerki. System drzwi przesuwnych to opcja, która sprawdzi się w każdym z tych miejsc. Co wpływa na jej popularność? I dlaczego coraz częściej zastępuje tradycyjne rozwiązania? Zobacz, czym wyróżniają się drzwi przesuwne i sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

 

System przesuwny do drzwi – jaki wybrać?

Mechanizm działania systemu drzwi przesuwnych jest prosty. Osadzone na prowadnicy skrzydło przesuwa się wzdłuż ściany. Dzięki temu, aby wejść do pomieszczenia, nie musimy uchylać drzwi – czy to do wewnątrz, czy na zewnątrz. Wystarczy, że jednym ruchem przesuniemy je w prawą lub lewą stronę, co samo w sobie stanowi wygodne rozwiązanie.


Co najczęściej wchodzi w skład systemu drzwi przesuwnych?
Zwykle są to następujące akcesoria:

 • prowadnica górna – inaczej nazywana też torem jezdnym, zazwyczaj montowana nad otworem drzwi,

 • tuleje dystansowe – montowane za prowadnicą tworzą szczelinę między nią a ścianą,

 • rolki jezdne – każde skrzydło wymaga zamontowania dwóch rolek, które umożliwiają otwieranie i zamykanie drzwi,

 • wieszaki – służą do mocowania drzwi do rolek, dzięki czemu można je zawiesić na szynie,

 • prowadnik dolny – montowany do podłogi stabilizuje drzwi i zapobiega ich chybotaniu,

 • komplet mocowań – śruby, nakrętki i wkręty,

 • stopery i ograniczniki.

Gotowy zestaw, który nadaje się do montażu już po jego rozpakowaniu, z łatwością znajdziesz w naszym sklepie internetowym Bonmario. 

Drzwi przesuwne – rodzaje systemów

Modele systemów drzwi przesuwnych różnią się wymiarami i wzorami. Jeśli chodzi o rozmiar, prowadnice najczęściej mają 2 metry – w tym wypadku są dopasowane do jednego skrzydła. Do drzwi dwuskrzydłowych nadają się szyny o długości 3 metrów, przeznaczone do utrzymania większego ciężaru.


Jeśli chodzi o wieszaki, dzięki którym, przypomnijmy, drzwi można zawiesić na szynie, w naszej ofercie znajdziesz ich różne motywy, m.in. wzór:

 • klasyczny – doskonały do tradycyjnie urządzonych wnętrz,

 • diamentowy – świetnie wpisujący się w stylistykę domu glamour,

 • w podkowę – dopasowany do loftów i przestrzeni w estetyce boho,

 • prosty – wpisujący się w minimalistyczne aranżacje, czy to salonu, czy sypialni.

Systemy dostępne są w uniwersalnym, czarnym kolorze – model klasyczny znajdziesz też w odcieniu bieli. 

Zalety systemu drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne to perfekcyjna propozycja dla wszystkich tych, którzy w domu cenią efektywne, a jednocześnie efektowne rozwiązania. Szczególnie docenią je ci, dla których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Dlaczego? Ponieważ drzwi przesuwne zdecydowanie sprzyjają zaoszczędzeniu przestrzeni. Przesuwane na prowadnicy, poprowadzonej wzdłuż ściany, nie potrzebują dodatkowego miejsca wokół.


Drzwi przesuwne to także komfort. Ich otwieranie i zamykanie nie wymaga wysiłku, co sprawia, że są wygodne w użytkowaniu
– zwłaszcza dla najmłodszych domowników oraz osób mających trudności ze swobodnym poruszaniem się.


Przy wyliczaniu zalet, którymi odznaczają się drzwi przesuwne, nie sposób nie wymienić również walorów estetycznych. Systemy przesuwne do drzwi w łatwy i przyjemny dla oka sposób umożliwiają wydzielenie m.in. spiżarni, garderoby i salonu.
FAQ

1. System drzwi przesuwnych – jak działa?

Mechanizm drzwi przesuwnych naściennych jest prosty. Skrzydło osadzone jest na prowadnicy – przesuwa się wzdłuż ściany. W naszych zestawach znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do montażu systemu, co sprawia, że jego instalację możesz przeprowadzić samodzielnie.

2. Drzwi przesuwne – jakie są ich rodzaje?

Drzwi przesuwne, montowane wewnątrz, dzielą się na dwie kategorie: kasetowe i naścienne. W naszym internetowym sklepie Bonmario znajdziesz systemy dopasowane do drzwi przesuwnych naściennych. Ten rodzaj jest prostszy w montażu – jego instalacja nie musi być uwzględniona już na etapie budowy.

3. Drzwi przesuwne – do jakiego pomieszczenia?

Drzwi przesuwne mają szerokie zastosowanie – z systemem w łatwy sposób wydzielisz spiżarnię, garderobę i salon, a także pokoje, w których większą rolę odgrywa prywatność, jak sypialnia i łazienka. Tego typu rozwiązanie dobrze sprawdza się zarówno w pomieszczeniach zaaranżowanych w estetyce boho, jak i tych skandynawskich, minimalistycznych i loftowych.

4. System przesuwny do drzwi – z czego się składa?

Systemy, które mamy w ofercie, składają się z takich elementów, jak:

 • prowadnica,
 • tuleje dystansowe,

 • rolki jezdne,

 • wieszaki,

 • prowadnik dolny,

 • komplet mocowań,

 • stopery,

 • ograniczniki.

Zestawy są gotowe do natychmiastowego zamontowania.