Jak zabezpieczyć prywatne miejsce parkingowe?

Na zdjęciu widać samochód wjeżdżający na parking. Na niektórych z miejsc postojowych widać automatyczne blokady parkingowe.

Jak zabezpieczyć prywatne miejsce parkingowe?

Czy to rano, czy wieczór, Twoje miejsce parkingowe jest wciąż zajęte? Pomimo próśb, i tych miłych, i tych trochę mniej, nadal nie masz gdzie zostawić samochodu? Z automatyczną blokadą parkingową szybko pozbędziesz się problemu – w prosty i wygodny sposób. Przedstawiamy korzyści, które łączą się z użytkowaniem blokady na pilota i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach odpowiedniego modelu.

 

Automatyczna blokada parkingowa – jak działa?


Blokada parkingowa to urządzenie stworzone po to, by zwiększyć kontrolę dostępu nad określonym obszarem. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie miejsca postojowego – inaczej: uniemożliwienie nieuprawnionym osobom wjazdu na chroniony teren. Zapory mogą być mechaniczne lub zdalnie sterowane – i właśnie temu drugiemu rodzajowi blokad przyjrzymy się bliżej.

Jak więc działa automatyczna blokada parkingowa? Najczęściej jest sterowana pilotem – choć do jej otwarcia, w zależności od wybranego modelu, wykorzystuję się też kartę zbliżeniową lub aplikację mobilną. W ten sposób obsługa zapory przebiega nadzwyczaj sprawnie – sygnał, wysyłany z pilota bądź innego urządzenia, jest dekodowany wewnątrz blokady w celu zidentyfikowania, czy ma zostać podniesiona, czy opuszczona.

Automatyczne blokady parkingowe zazwyczaj wyposażone są w różne mechanizmy zabezpieczające. Mogą to być czujniki, które wykrywają przeszkody, a także systemy awaryjne, uruchamiające się w przypadku problemów natury elektronicznej. Niektóre zapory informują też o pomyślnym wykonaniu operacji – ich podniesieniu lub opuszczeniu – przez sygnał zwrotny, tj. świecącą diodę lub specjalnie wyemitowany dźwięk.

Celem działania blokad jest skuteczne zarządzanie wybraną przestrzenią parkingową. Stosowane są wszędzie tam, gdzie liczba dostępnych miejsc parkingowych jest ograniczona – przy obiektach prywatnych, jak i publicznych.

 

 

Blokada parkingowa na pilota – zalety


Korzyści wynikające z użytkowania automatycznych blokad parkingowych wiążą się ze względami bezpieczeństwa i wygody. Oto najważniejsze z nich:

 • kontrola dostępu – o tym, kto ma dostęp do Twojego miejsca parkingowego, decydujesz tylko Ty. Dzięki temu, nie musisz martwić się o to, że nie masz gdzie zostawić samochodu, co jest niezwykle cenne, zwłaszcza w godzinach powrotów z pracy,
 • komfort użytkowania – sterowana pilotem blokada parkingowa jest wygodna w obsłudze. Wystarczy, że klikniesz jeden przycisk, a blokada będzie podniesiona/opuszczona,
  ograniczenie potencjalnych sporów – zapora parkingowa pomaga uniknąć sytuacji, w których inne osoby zajmują Twoje miejsce parkingowe, co w konsekwencji może prowadzić do nieporozumień i konfliktów,
 • optymalne wykorzystanie przestrzeni – automatyczne blokady parkingowe wyznaczają dostępne miejsce postojowe, co zapobiega nieuprawnionemu parkowaniu, a przy tym zapewnia równomierne rozmieszczenie pojazdów na terenie należącym do danej wspólnoty,
 • oszczędność czasu – żeby uruchomić automatyczną blokadę, nie musimy wychodzić z pojazdu. Dzięki temu zaoszczędzimy na czasie, co pomocne będzie zwłaszcza rankiem, gdy spieszymy się do pracy.


Biorąc pod uwagę zalety blokad parkingowych, trudno się dziwić ich szerokiemu zastosowaniu. Zapory najczęściej używane są na zamkniętych osiedlach i firmowych parkingach, a także przy obiektach publicznych i prywatnych. Ich działanie przyczynia się do skutecznego zarządzania przestrzenią parkingową, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i prywatność.

 

 

Automatyczne blokady parkingowe – koszt


Koszt blokady parkingowej różni się w zależności od rodzaju, marki i funkcji, który dany model oferuje. Przy wyborze zapory, oprócz ceny, pod uwagę warto wziąć jednak także jakość i funkcjonalność konkretnego urządzenia – tak, by blokada okazała się zakupem na długie lata.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz automatyczne blokady parkingowe cenionych marek, tj. firmy Came oraz Beninca. Wszystkie modele wyróżnia trwałość i doskonała jakość wykonania. Dzięki temu blokady wykazują wysoką odporność na uszkodzenia – nadają się do intensywnego użytkowania.

 

Dostępne u nas blokady parkingowe są bezpieczne w stosowaniu. Wyposażone w specjalne motoreduktory, działają nawet wtedy, gdy wystąpi przerwa w dostawie prądu. Ich zaletą jest również obecność czujników, które, w przypadku napotkania przeszkody, zatrzymują ruch urządzenia. Tego typu zabezpieczenia pozwalają uniknąć wgnieceń, obić i pozostałych ewentualnych uszkodzeń auta.


 

Automatyczna zapora parkingowa – montaż


Skuteczna blokada miejsca parkingowego to końcowy efekt naszych zmagań. Zanim jednak do tego dojdzie, zaporę trzeba najpierw zamontować. Jak to zrobić?

Po pierwsze: przygotuj odpowiednie narzędzia. W tym wypadku pomocna okaże się wkrętarka, młotek i wiertarka oraz takie materiały, jak śruby i kotwy.

Po drugie: wybierz miejsce montażu. Upewnij się, że miejsce to jest stabilne i bezpieczne, a blokada nie przeszkadza w ruchu lub innych działaniach.

Po trzecie: zapoznaj się z instrukcją, którą dostarczył producent. Montaż blokady może obejmować m.in. wkręcanie śrub, założenie elementów zabezpieczających oraz podłączenie do źródła zasilania.

Jeśli nie masz doświadczenia w pracach montażowych, skonsultuj się z profesjonalistą lub specjalistyczną firmą. Błędny montaż może prowadzić do problemów z funkcjonowaniem i bezpieczeństwem. Pamiętaj także o tym, żeby zachować instrukcje montażu oraz wszelką dokumentację w przypadku potrzeby przyszłych napraw lub konserwacji.

 

W ofercie naszego sklepu dostępne są także mechaniczne blokady parkingowe.

 

 Więcej informacji na ich temat znajdziesz w artykule:Blokada parkingowa – zabezpieczenie miejsca postojowego. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

 


FAQ

 1. Czy można zablokować miejsce parkingowe?
  Tak. Najwygodniejszym i najprostszym sposobem na zablokowanie miejsca na parkingu jest postawienie blokady parkingowej. W zależności od potrzeb i wymagań możemy zdecydować się na zaporę mechaniczną lub automatyczną – podnoszą i opuszczaną ręcznie lub za pomocą specjalnego urządzenia, typu pilot lub karta zbliżeniowa.

 2. Jak zamontować automatyczną blokadę parkingową?
  Automatyczne blokady parkingowe wymagają podłączenia do źródła zasilania. W tym wypadku należy przeprowadzić montaż elektryczny – oznaczyć miejsca na przewody, wywiercić otwory (jeśli są potrzebne), a następnie podłączyć przewody zgodnie z instrukcją. Jeśli chodzi o montaż podstawy, oznaczmy miejsca na podłożu, w którym zamontujemy kotwy lub śruby. W zależności od rodzaju podłoża konieczne może okazać się wiercenie otworów.

 3. Automatyczna blokada parkingowa – jak włączyć?
  Do włączenia blokady potrzebne jest odpowiednie urządzenie sterujące. Jeśli blokadą obsługiwana jest przy pomocy pilota zdalnego sterowania, postępujmy zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez producenta. Zazwyczaj, aby włączyć lub wyłączyć zaporę, trzeba nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie. W niektórych przypadkach może być wymagane przytrzymanie przycisku przez określony czas.