Blog

Antaba jako nowoczesna alternatywa klamki

Antaba, nazywana też pochwytem, jest jednym z najpopularniejszych zamienników klamek. Coraz częściej widzimy ją w obiektach użyteczności publicznej: urzędach, bankach, placówkach zdrowia, jak i w prywatnym zastosowaniu – na nowoczesnych osiedlach, w zmodernizowanych biurowcach. Co wpływa na jej powszechność? I kiedy warto się na nią zdecydować? Sprawdź, w jakich sytuacjach antaba okaże się strzałem w dziesiątkę.

Przeczytaj wpis

Flaga państwowa – kiedy, gdzie i jak należy ją wywiesić?

Upamiętnia rocznice i przypomina o ważnych wydarzeniach państwowych. Widać ją na balkonach, masztach i fasadach budynków. Flaga państwowa, bo właśnie o niej mowa, to przykład dobrze znanego i powszechnie używanego symbolu narodowego. O czym musimy więc pamiętać, zanim ją wywiesimy? I jak zrobić to w najłatwiejszy sposób? Zwracamy uwagę na ważne kwestie – jeszcze przed drugim maja.

Przeczytaj wpis

Drzwi prawe a lewe – jak je rozróżnić?

Wewnętrzne lub zewnętrzne, prawe lub lewe – wybór drzwi wiąże się z kilkoma istotnymi względami. Kierunek otwierania, wymogi bezpieczeństwa i regulacje prawne – pod uwagę trzeba wziąć wszystkie te kwestie, najlepiej jeszcze na etapie planowania układu mieszkania. Które drzwi, prawe czy lewe, będą więc dobrym wyborem? Wyjaśniamy, jak je rozróżnić i podpowiadamy, na które się zdecydować.

 

Przeczytaj wpis

Narzędzia ogrodnicze – do ogrodu i na działkę

Kiedy za oknem robi się ciepło, a słońce zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, jedno jest pewne: nadchodzi wiosna. Wraz z lubianą porą roku zbliżają się jednak i porządki, zwłaszcza te w ogrodzie. Jak się do nich przygotować? Podpowiadamy, które narzędzia ogrodnicze okażą się strzałem w dziesiątkę – zarówno przy przycinaniu krzewów i żywopłotu, jak i podczas pielęgnacji trawnika.

Przeczytaj wpis

Zawiasy do bram – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Zawiasy to jeden z kluczowych elementów budowlanych. Dlaczego? Bo właśnie one odpowiadają za płynne otwieranie i zamykanie: furtek oraz bram. Na co więc zwrócić uwagę przy ich wyborze? I czym charakteryzują się poszczególne rodzaje? Wyjaśniamy, które zawiasy – i z jakich powodów – okażą się tymi właściwymi.

Przeczytaj wpis

Spawanie elektryczne – jak się do niego przygotować?

Naprawa mebli ogrodowych i produkcja maszyn. Prace w warsztatach samochodowych i montaż konstrukcji stalowych. Proces spawania to rozległa dziedzina, która wymaga odpowiedniego przygotowania – zarówno pod względem wiedzy i umiejętności, jak i specjalistycznego sprzętu. Nie taki jednak diabeł straszny, a więc... podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, gdy po głowie chodzi Ci spawanie metodą elektryczną.

Przeczytaj wpis

Skrzynka pocztowa – na listy, rachunki i widokówki

Skrzynka na listy to jedna z tych rzeczy, bez których nie sposób się obejść. I nie chodzi tu wyłącznie o widokówki z wakacji, bo w skrzynce znajdziemy ważną korespondencję: czy to dotyczącą spraw urzędowych, czy tych związanych z bankiem. O skrzynkę warto więc zadbać – pytanie tylko jak? I tu z pomocą przychodzimy my – wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Przeczytaj wpis

Metalowe ozdoby na każdą ścianę

Przedpokój, kuchnia, pokój dziecka i salon – dekoracje ścienne sprawdzą się w każdym z tych pomieszczeń. Aby były jednak trwałe, wybierzmy te wykonane z metalu: tworzywa odpornego na uszkodzenia i zarysowania. Jeśli natomiast chodzi o kształt, ograniczeń nie przewidujemy. Mapa świata? Złota rybka lub filiżanka kawy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Przeczytaj wpis

Klamka do drzwi – podpowiadamy, jak wybrać tę najlepszą

Wewnętrzna, zewnętrzna, aluminiowa, mosiężna, do drzwi łazienkowych lub pokojowych – wybór odpowiedniej klamki może przyprawić o ból głowy. Właśnie dlatego, by uniknąć wszelkich pomyłek i niespodziewanych przeoczeń, przygotowaliśmy listę niezbędnych podpowiedzi. Dzięki nim dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie klamki – od materiału, przez szyld, aż po kolor i przeznaczenie.

Przeczytaj wpis

Wiosenne inspiracje

Zobacz naszą ofertę do domu i ogrodu

Brama łamana – kiedy powinniśmy się na nią zdecydować?

Wąska działka, stromy wjazd, krótki podjazd. W każdym z tych przypadków wybór bramy wjazdowej wiąże się z komplikacjami. Odpowiedzią na problemy, czy to z brakiem miejsca, czy nierównym terenem, okaże się brama harmonijkowa. Co ją charakteryzuje? Wyjaśniamy, jak działa mechanizm bramy łamanej i przedstawiamy zalety związane z jej użytkowaniem.

Przeczytaj wpis

Zamiast drzwi... drzwi przesuwne?

Restauracje, hotele, sale bankietowe. Wielkopokojowe mieszkania, przestronne domy i skromne kawalerki. System drzwi przesuwnych to opcja, która sprawdzi się w każdym z tych miejsc. Co wpływa na jej popularność? I dlaczego coraz częściej zastępuje tradycyjne rozwiązania? Zobacz, czym wyróżniają się drzwi przesuwne i sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Przeczytaj wpis

Ostatnio oglądane

Czat