• Opis produktu
  • Specyfikacja
  • Opinie

System zadaszenia szklanego przeznaczony do montażu szkła o grubości od 8 do 17,52 mm

 

Szkło nie przylega bezpośrednio do uchwytu – chronione jest gumkami dociskowymi, dołączonymi do zestawu, które dodatkowo dociskają szybę, by trzymała się w odpowiednim miejscu. Do zestawu należy dobrać odpowiedni odciąg z gwintem M10 – w naszej ofercie występuje on w trzech rozmiarach: 1 m, 1,2 m oraz 1,5 m i jest prętem wykonanym ze stali nierdzewnej.

Odciąg mocuje się w elewacji, a następnie naciąga się go aż do uzyskania odpowiedniej pozycji przez szklany daszek, by maksymalnie go unieruchomić. Zestaw trzech elementów wykonanych ze stali nierdzewnej AISI 304 ma satynową powierzchnię.

 

Właściwe zabezpieczenie daszku jest podstawą bezpieczeństwa, dlatego do stabilizacji szyby polecamy trzyelementowy system do montażu daszków szklanych, składający się z łączników: ściana-szkło, szkło-odciąg, odciąg-ściana. System przeznaczony jest do montażu zadaszeń szklanych w budynkach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej.

Elementy zestawu mają zamaskowany otwór do przymocowania do muru, co nadaje całości atrakcyjny efekt wizualny. W przypadku konieczności wywiercenia większych otworów (np. przez wzgląd na grubość styropianu w murze budynku) możliwe jest również zastosowanie dodatkowej płytki montażowej. Dzięki temu zestaw jest niezwykle uniwersalny i daje możliwość montażu daszków w różnych rodzajach budynków.

Zadaszenia szklane pełnią funkcję zarówno estetyczną, jak i praktyczną: chronią przed opadami atmosferycznymi. Tafla szkła, z której wykonany jest daszek, nadaje konstrukcji wrażenie lekkości.

 

Proponowane przez nas produkty gwarantują bezpieczeństwo, najwyższą jakość i zaspokoją oczekiwania wizualne, jednak ze względu na wysoki poziom trudności montażu zachęcamy do zatrudnienia fachowca w celu wykonania prac montażowych.

   

Zawartość zestawu:

  • łącznik ściana-szkło wraz z kompletem gumek dociskowych,
  • łącznik szkło-odciąg wraz z kompletem gumek dociskowych,
  • łącznik odciąg-ściana.


Zestaw nie zawiera
: tafli szkła, odciągów, ani innych elementów, które nie zostały wymienione w zawartości zestawu
.

 

Każdy element architektoniczny w Twoim domu ma znaczenie, a my to rozumiemy. Jeśli obecnie prezentowane przez nas okucia do daszków szklanych nie spełniają Twoich oczekiwań, pragniemy zaoferować Ci możliwość poznania całej gamy naszych starannie wyselekcjonowanych produktów. Nasze okucia do daszków szklanych są symbolem precyzji i elegancji, idealnie komponując się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Ostatnio oglądane