• Opis produktu
  • Opinie

System zadaszenia szklanego przeznaczony do montażu szkła o grubości od 8 do 17,52 mm


Szkło nie przylega bezpośrednio do uchwytu, a chronione jest gumkami dociskowymi, dołączonymi do zestawu, które dodatkowo dociskają szybę, by trzymała się w odpowiednim miejscu. Do zestawu należy dobrać odpowiedni odciąg z gwintem M12, który występuje w naszej ofercie w trzech rozmiarach 1 m, 1,2 m oraz 1,5 m i jest prętem wykonanym ze stali nierdzewnej.

Odciąg mocuje się w elewacji, a następnie naciąga się go aż do uzyskania odpowiedniej pozycji przez szklany daszek, by maksymalnie go unieruchomić. Zestaw trzech elementów wykonanych ze stali nierdzewnej AISI 316 ma satynową powierzchnię.

 

Właściwe zabezpieczenie daszku jest podstawą bezpieczeństwa, dlatego do stabilizacji szyby polecamy 3-elementowy system do montażu daszków szklanych składający się z łączników: ściana-szkło, szkło-odciąg, odciąg-ściana. System przeznaczony jest do montażu zadaszeń szklanych w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Możliwe jest również zastosowanie dodatkowej płytki montażowej w przypadku konieczności wywiercenia większych otworów (np. przez wzgląd na grubość styropianu w murze budynku). Dzięki temu zestaw jest niezwykle uniwersalny i daje możliwość montażu daszków w różnych rodzajach budynków. Zadaszenia szklane pełnią funkcję zarówno estetyczną, jak i praktyczną  chronią przed opadami atmosferycznymi. Tafla szkła, z której wykonany jest daszek, nadaje lekkości konstrukcji.


Proponowane przez nas produkty gwarantują bezpieczeństwo, najwyższą jakość i zaspokoją oczekiwania wizualne, jednak ze względu na wysoki poziom trudności montażu zachęcamy do zatrudnienia fachowca w celu wykonania prac montażowych.Zawartość zestawu:

  • łącznik AISI 316 ściana-szkło wraz z kompletem gumek dociskowych,
  • łącznik AISI 316 szkło-odciąg M12 wraz z kompletem gumek dociskowych,
  • łącznik AISI 316 odciąg M12-ściana.


Zestaw nie zawiera: tafli szkła, odciągów, ani innych elementów niewymienionych w zawartości zestawu a widocznych na zdjęciach.

 

Znamy wartość detali w tworzeniu niepowtarzalnego stylu. Jeśli dotychczasowe propozycje okuć nie spełniają Twoich wymagań, mamy przyjemność zaprosić Cię do odkrycia pełnej oferty produktów z kategorii okucia do daszków szklanych. Każdy produkt w naszej ofercie to połączenie funkcjonalności i wyrafinowanego designu, zapewniające Twoim przestrzeniom wyjątkowy charakter.

Ostatnio oglądane