• Opis produktu
  • Specyfikacja
  • Opinie

Profesjonalna przyłbica Star Wire z filtrem ADF

 

Przyłbica automatyczna (aktywna przyłbica spawalnicza) – określana też jako przyłbica samościemniająca to przyłbica z automatycznym filtrem (ADF: Auto Darkening Filter) z możliwością regulacji zaciemnienia podczas spawania oraz stałym stopniem zaciemnienia w czasie spoczynku. Po rozpoczęciu spawania filtr automatycznie zwiększa stopień zaciemnienia  nie powodując oślepienia – oraz rozjaśnia się po wyłączeniu łuku spawalniczego.

 

Spawany przedmiot jest widoczny praktycznie przez cały czas – bez zdejmowania lub uchylania przyłbicy. Oprócz zapewnienia doskonałej widoczności, do zadań przyłbicy należy ochrona oczu oraz twarzy przed odpryskami. 

 

Jednym z najważniejszych elementów przyłbicy jest filtr ADF, który składa się z ciekłokrystalicznego wyświetlacza LCD (pracującego jak migawka) oraz detektorów (sensorów) łuku. Gdy nie ma dopływu energii, ekran jest przejrzysty  stan ten nazywa się ogólnie jasnością; w przypadku naszej przyłbicy to DIN 4. Po zajarzeniu łuku sensory wysyłają sygnał elektryczny, który zasila LCD  ekran natychmiast się zaciemnia. Stan ten nazywany jest stanem ciemnym, który może przyjmować zmienne stopnie zaciemnienia, np. od 9 do 13 – w zależności od nastawu. Po zaniku łuku ekran LCD powraca do stanu jasnego.

Filtry ADF zasilane są za pomocą ogniw światłoczułych, pobierających energię światła z łuku elektrycznego. Za pomocą szybek ochronnych – zewnętrznej i wewnętrznej – filtr z obu stron chroniony jest przed brudem i uszkodzeniami mechanicznymiPrzyłbica automatyczna ma szereg parametrów, dzięki którym wiemy, do jakiej pracy możemy ją zastosować i jakiej klasy sprzęt kupujemy.

 

 

W sytuacji, gdy oferowany produkt nie trafia w Twoje potrzeby, polecamy zapoznanie się z szeroką gamą produktów związanych ze spawalnictwem. Technologia spawania nieustannie się rozwija, a my dołożyliśmy wszelkich starań, aby dostarczać naszym klientom najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania w tej dziedzinie.

Najważniejsze funkcje i parametry przyłbicy samościemniającej to:

 

1. Klasa optyczna według normy EN 379

Oprócz gwarancji bezpieczeństwa i ochrony, do zadań gogli i przyłbicy należy usprawnienie naszej pracy. Właśnie dlatego tak ważna jest klasa optyczna, czyli odpowiedni widok tego, co spawamy. Zasada jest prosta: im lepiej widać to, co spawamy, tym szybciej i dokładniej wykonujemy spawalnicze prace.

 

Dla przyłbicy automatycznej Star Wire klasa optyczna wynosi 1/1/1/2 według normy EN 379

Skala ma rozpiętość od 1 do 3 w każdej kategorii — wynik 1 jest idealnym, wynik 3 najgorszym. Nasza przyłbica, oceniona jako klasa optyczna EN379-1/1/1/2 dostarcza stabilny, jednolity i bezpieczny dla oczu widok — bez żadnych zanieczyszczeń czy zakłóceń.

 

Norma EN 379 mówi o rankingu klas optycznych i wprowadza 4 kategorie klasy optycznej:

  • optyczna (dokładność widoku) — ocenia zniekształcenia obrazu w momencie patrzenia przez gogle, bada, czy obraz sprawia wrażenie „zalanego wodą”,
  • rozproszenie światła — sprawdza występowanie produkcyjnych zanieczyszczeń w szkle wkładu. Czy jest ono czyste i wolne od defektów? Czy jest jednolite?,
  • różnice w przepuszczalności światła (jasne lub ciemne obszary w polu widoku)  — skupia się na zdolnościach samościemniających soczewek i stałego ściemniania na całej powierzchni soczewki. Żadne przypadkowe obszary nie powinny być za jasne lub za ciemne w porównaniu do innych,
  • zależność kąta na przepuszczalność światła — sprawdza czystość widoku pod różnymi kątami.

 

2. Ochrona przed promieniowaniem UV i IR

Każda przyłbica wyposażona jest w filtr UV (promieniowanie ultrafioletowe) i IR (promieniowanie podczerwone), który odbija i pochłania szkodliwe promieniowanie pozwalając wyłącznie bezpiecznym promieniom światła widzialnego na przedostanie się do oczu spawacza. Filtr UV i IR zapewnia stałą ochronę bez względu na to, czy filtr spawalniczy znajduje się w stanie ciemnym, czy też jasnym.

 

3. Poziom zaciemnienia

Określa stopień zaciemnienia filtra. Zwykle jest ono wyrażane w jednostce DIN (niemiecka norma przemysłowa). Poziom zaciemnienia wybierany jest w zależności od procesu spawalniczego oraz natężenia prądu spawania. Przyłbice wyższej klasy, taka jak nasza, posiadają płynną regulację stopnia zaciemnienia w zakresie od 9 do 13 DIN. 

 

4. Czas przełączenia (jasny do ciemnego)

Jest to czas, jaki upływa od momentu zajarzenia łuku spawalniczego do przejścia filtra ADF w stan ciemny. Im ten czas krótszy, tym lepiej chroni wzrok spawacza i nie dopuszcza do oślepienia.

 

5. Funkcja opóźnienia (ciemny do jasnego) 

W zależności od procesu spawalniczego, materiału i temperatury, spawany materiał może żarzyć się nawet po zakończeniu spawania. Jeżeli przyłbica spawalnicza szybko przełącza się ze stanu ciemnego na jasny po spawaniu, spawacz może doświadczać krótkotrwałego oślepienia. W takich przypadkach czas opóźnienia można ustawić na większy. 

 

6. Tryb szlifowania

Przyłbica posiadająca tę funkcję ma nastaw filtra ADF w pozycji „jasny” na czas trwania szlifowania. Zapobiega ona zaciemnianiu się filtra pod wpływem pulsującego światła podczas szlifowania. 

 

7. Wymiary pola widzenia

Przyłbice wyposażone są w filtry ADF o różnych wymiarach, co ma wpływ na cenę produktu. Przyłbice wyższej klasy zapewniają pole widzenia min. 45x95 mm. 

 

 

Akcesoria wymienne do przyłbicy automatycznej

  • uchwyt przyłbicy Star-Wire
  • filtr ADF
  • wewnętrzne soczewki ochronne 104.7 x 53.8 x 1 mm
  • zewnętrzne soczewki ochronne 110 x 90 x 1 mm

Jeśli prezentowany towar nie odpowiada Twoim wymaganiom, zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem w kategorii spawalnictwo. Oferujemy różnorodne maszyny, akcesoria i materiały spawalnicze, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

W przypadku, gdy prezentowany przez nas produkt nie jest w pełni zgodny z Twoimi oczekiwaniami, zapraszamy do przeszukania naszej oferty w zakresie artykuły BHP. Nowoczesne i funkcjonalne – takie są produkty, które dla Ciebie wyselekcjonowaliśmy.

Produkt:

Przyłbica spawalnicza Star Wire

Automatyczny filtr samościemniający (ADF):

tak

Technologia True Color: 

nie

Klasa optyczna:

 1/1/1/2

Liczba czujników:

4

Pole widzenia [mm]:

97 x 47

Rozmiar filtra [mm]:

110 x 90

Rozmiar szybki ochronnej zewnętrznej [mm]:

110 x 90

Rozmiar szybki ochronnej wewnętrznej [mm]:

104,7 x 53,8 x 1

Czas reakcji [s]:

 0,1-0,9

Czas zaciemnienia [ms]:

0,08

Zakres zaciemniania [DIN]: 

4 / 9-13 

Regulacja zaciemnienia:

zewnętrzna

Regulacja czułości: 

 wewnętrzna

Regulacja opóźnienia:

wewnętrzna

Funkcja szlifowania: 

 tak (4 DIN)

Sygnalizacja funkcji szlifowania:

wewnętrzna (LED)

Sygnalizacja niskiego napięcia baterii:

wewnętrzna (LED)

 Zakres temp. pracy [°C]:

od -10 do +65

Zakres temp. magazynowania [°C]:

od - 20 do +85 

Minimalny prąd spawania TIG [A]:

5

Maksymalny prąd spawania TIG [A]:

 350

Zasilanie filtra:

Ogniwo słoneczne + niewymienna bateria (CR2450)

Ostatnio oglądane