Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Napędy do bram przesuwnych

Liczba produktów:

2 098,37 zł Normalna cena 2 163,28 zł
1 762,60 zł Normalna cena 1 826,52 zł
Strona

Ostatnio oglądane

Poruszająca się wzdłuż ogrodzenia brama przesuwna to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań zarówno na posesjach prywatnych, jak i w obiektach przemysłowych. Wybierz niezawodny i funkcjonalny napęd do bramy przesuwnej w naszym sklepie internetowym i ciesz się z zaoszczędzonego czasu i komfortu każdego dnia! Oferujemy różne marki, funkcje bram i ich parametry, ale także bezpieczeństwo w atrakcyjnych cenach.

 

Co sprawdzić podczas wyboru napędu do bram przesuwnych?

 

Napędy do bram mają ułatwiać, a nie skomplikować życie – przede wszystkim musisz zatem dobrać sprzęt kompatybilny z Twoją bramą. Wybierz te napędy przeznaczone do bram przesuwnych – istnieją bowiem jeszcze bramy skrzydłowe, a one potrzebują innego urządzenia, które nie pasuje do bram przesuwnych. Zwróć uwagę na podstawowe parametry automatyki, takie jak moc oraz zasilanie, cykl pracy, a także szybkość otwierania i zamykania i ciesz się swoją funkcjonalną bramą wjazdową.

 
  • Moc napędu do bram przesuwnych. Aby z jednej strony poruszać bramą sprawnie, bez zacinania, odpowiednio szybko, ale z drugiej nie zużywać energii bez potrzeby, napęd musisz dopasować do ciężaru (a czasem też do szerokości) bramy. Sprawdź maksymalny udźwig modelu napędu do bram przesuwnych i oszacuj ciężar bramy, którą automatyzujesz. Zadbaj o ok. 20-25% „zapasu”.
  •  
  • Liczba dostępnych cykli. Niezwykle ważna jest też szacowana częstotliwość otwierania bramy – do niej trzeba dobrać napęd o odpowiednim cyklu pracy. W przypadku posesji prywatnych zwykle wystarczy 30%, na potrzeby wspólnot mieszkaniowych czy osiedli parametr musi wynosić minimum 50%. Przekłada się to na liczbę cykli pracy napędu w ciągu godziny bądź doby i jego żywotność.
  •  
  • Szybkość pracy napędu do bramy. Standardowo w przypadku większości napędów do bram przesuwnych mamy do wyboru 0,12 i 0,15 m/s. Istnieją też napędy działające szybciej oraz regulowane. Wszystko zależy od oczekiwań, ale pamiętaj, że ten działający szybciej może potrzebować więcej energii. Napęd bramy powinien też spowalniać jej bieg przy osiąganiu krańcowego położenia.
 

Producenci napędów do bram przesuwnych określają również zakres temperatur, w jakim urządzenie będzie pracować sprawnie. Warto rzucić okiem też na ten parametr: odnieść go do panujących warunków atmosferycznych w okolicy, zwłaszcza zimą. Wreszcie ważny jest sam producent urządzenia. My polecamy sprawdzone i cenione marki, takie jak Beninca, Nice, Came, FAAC i SEA

 

Jak dobrać funkcjonalny napęd do bramy przesuwnej?

 

Dobry napęd do bram przesuwnych przede wszystkim wyróżnia regulowany, łagodny bieg, czyli brama zwalnia tuż przed zamknięciem, a to ogranicza ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Warto pomyśleć też o awaryjnym otwieraniu bramy, czyli o dodatkowym akumulatorze oraz przełączniku kluczykowym.

 

Na posesjach prywatnych świetnie sprawdza się również funkcja furtki – możliwość częściowego otwarcia bramy dla pieszego. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo: możliwości podłączenia enkodera (czujnika) bądź fotokomórek do wykrywania przeszkód i blokowania bramy w sytuacjach, gdy w jej świetle pojawi się pojazd, człowiek czy zwierzę (lub jakiś obiekt, który mógłby uszkodzić bramę).

 

Dobrze, jeśli napęd do bram przesuwnych jest kompatybilny z systemem smart home i można go obsługiwać z pomocą smartfona, razem z innymi sprzętami i gadżetami w domu. Przydaje się też możliwość programowania pracy sprzętu oraz obsługi zdalnej – czyli np. otwierania bramy gościom, którzy dotarli na miejsce przed domownikami, lub sąsiadowi, który podleje kwiatki – za pomocą specjalnej aplikacji.

 

Jakich akcesoriów wymagają napędy do bram przesuwnych?

 

Zestaw automatyki – w zależności od producenta i modelu – zawiera różne elementy.

 

Zwykle składa się na niego siłownik z wbudowaną centralą sterującą i odbiornikiem radiowym oraz pilot. W naszej ofercie znajdziesz też napędy już wyposażone w fotokomórki oraz magnetyczne wyłączniki krańcowe, ale nierzadko trzeba je dokupić oddzielnie. Aby zadbać o pełne bezpieczeństwo, potrzebna jest też lampa ostrzegawcza, sprzedawana oddzielnie. A dla kilku użytkowników należy dokupić dodatkowe piloty i zesparować z nimi napęd bramy przesuwnej.

 

Do prawidłowej współpracy bramy i siłownika potrzeba jest jeszcze listwa zębata. Dla łatwiejszego montażu i cichej pracy wybierz tę z tworzywa, dla trwałości – metalową.

 

Jak działają i jak instaluje się napędy bram przesuwnych?

 

Siłownik do bram przesuwnych, składający się z motoreduktora oraz elektrycznego modułu sterującego, jest wyposażony w koło zębate, które obraca się, zazębia z listwą umieszczoną wzdłuż dolnej krawędzi i przesuwa bramę. Systemem steruje się za pomocą pilota lub smartfona – tyle o działaniu. A montaż?

 

Montaż napędu powinien zrealizować specjalista. Sam napęd instaluje się na podwyższeniu, niezbędny jest zatem fundament. Do urządzenia trzeba doprowadzić przewód zasilający, a kolejne kable do fotokomórek i lampy ostrzegawczej. Pozostaje zaprogramować urządzenie i sprawdzić działanie jego funkcji. Usługa kosztuje zwykle kilkaset złotych.

Napędy do bram przesuwnych