pozycja rosnąco
indeks rosnąco
indeks malejąco
cena rosnąco
cena malejąco
alfabetycznie rosnąco
alfabetycznie malejąco
36
72
108

Elektrozaczepy do furtki

Liczba produktów:

47,97 zł
51,06 zł
56,22 zł
46,69 zł
64,24 zł
52,28 zł
67,81 zł
75,36 zł
80,74 zł
Strona

Ostatnio oglądane

Aranżacja zewnętrznej przestrzeni przydomowej jest niezwykle ważna, szczególnie gdy mowa o jej skutecznym zabezpieczeniu. W celu podniesienia jego poziomu warto zainwestować w elektrozaczepy do furtki, które zwiększą poczucie bezpieczeństwa domowników i tym samym komfort życia codziennego. Poznaj już dziś wszystkie rodzaje i wybierz najlepszą opcję dla siebie, dzięki której będziesz spać spokojnie. Oferowane modele to najwyższej jakości produkty, które są niezawodne, skuteczne w swoim działaniu i odporne na uszkodzenia.

 

Elektrozaczepy do furtki – szybki sposób na podniesienie poziomu bezpieczeństwa


Elektrozaczepy do furtki to bardzo przydatne, niezawodne i funkcjonalne elementy, które, choć z pozoru są niewielkie, to odgrywają kluczową rolę w skutecznym zabezpieczeniu wejścia na posesję. Ich prawidłowy montaż ochroni przed przedostaniem się przez furtkę osób trzecich, dzięki czemu nikt nie wejdzie niepostrzeżenie na prywatny teren, nie wzbudzając jednocześnie żadnych podejrzeń. W przypadku chęci przedostania się do ogrodu pozostanie sforsowanie bramy lub ogrodzenia, co stanowi znacznie większe wyzwanie dla włamywacza.

 

Elektrozaczepy do furtki – proste działanie, wysoka skuteczność

 

Praca elektrozaczepów do furtki jest niezwykle prosta, a jednocześnie bardzo skuteczna. Standardowy mechanizm polega na zwolnieniu specjalnej zapadki w celu otwarcia furtki, w chwili, gdy przepływa przez niego prąd. Natomiast w przypadku elektrozaczepów rewersyjnych sposób działania jest odwrotny. Zatem normalnie furtka jest otwarta, gdy nie ma zasilania, a zamyka się w momencie, gdy przepłynie przez nią impuls elektryczny.

 

Do najbardziej zaawansowanych technicznie modeli należą elektrozaczepy do furtki, które umożliwiają jej otwarcie bez konieczności użycia klucza, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Pamięć w tym przypadku utrzymuje elektrozaczep w otwartej pozycji, aż do momentu fizycznego otwarcia drzwi. Gdy mechanizm otrzyma impuls elektryczny, specjalna funkcja odblokuje rygiel i nie blokuje jego pozycji do momentu, aż zaczep nie wróci do pozycji wyjściowej. Zatem tego rodzaju modele umożliwiają jednorazowe odblokowanie furtki, która po zamknięciu pozostaje zablokowana.

 

Montaż elektrozaczepu do furtki – podstawy

 

Montaż elektrozaczepu do furtki nie jest skomplikowany, jednak wymaga choćby podstawowej wiedzy na temat elektryki oraz odpowiednich narzędzi. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że odłączony został dostęp do energii elektrycznej, co pozwoli zachować bezpieczeństwo. Następnie należy sprawdzić kompletność zestawu i wszystkich elementów oraz zamontować je zgodnie z instrukcją producenta. Na koniec, po włączeniu prądu sprawdzić poprawność działania, a następnie przejść do montowania przycisku czy klamki w razie potrzeby.>

 

Jeśli nie czujesz się na siłach, to doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty. Prawidłowy montaż jest ważny zarówno ze względu na skuteczność działania, jak i obowiązywanie gwarancji producenta.

 

 

FAQ

 

  1. Jak zbudowany jest elektrozaczep do furtki?

    Elektrozaczepy do furtki składają się z trzech elementów. Wśród nich znajduje się obudowa, cewka nawinięta na rdzeń (elektromagnes) i kotwica, która jest wyposażona w specjalną dźwignię, która pozwala blokować mechanizm w odpowiedniej pozycji.

  2.  

  3. Jakie są rodzaje elektrozaczepów do furtki?

    Można wyróżnić kilka rodzajów elektrozaczepów do furtki. Wśród nich do najpopularniejszych należą standardowe, które otwierają się w momencie, gdy przepływa przez nie prąd elektryczny oraz rewersyjne. W ich przypadku furtka jest otwarta, a do jej zamknięcia dochodzi dopiero w chwili, gdy przepływa przez nie impuls.

     

  4. Jak różnią się elektrozaczepy do furtek ze względu na konstrukcję?

    Poza kwestią działania elektrozaczepy do furtek różnią się także ze względu na budowę, dlatego możemy wyróżnić modele symetryczne, które są proste w montażu oraz nieco bardziej skomplikowane w instalacji warianty asymetryczne, przeznaczone do stosowania na lewych i prawych drzwiach.

     

  5. Czy montaż elektrozaczepu do furtki jest prosty?

    Montaż elektrozaczepu do furtki nie jest skomplikowany, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania, cierpliwości i precyzji oraz podstawowej wiedzy z zakresu elektryki. Po odłączeniu zasilania należy sprawdzić kompletność zestawu, zamocować wszystkie elementy elektrozaczepu zgodnie z instrukcją oraz sprawdzić jego prawidłowe działanie po włączeniu prądu.

     

  6. Jakie są najważniejsze zalety elektrozaczepów do furtki?

    Do najważniejszych zalet elektrozaczepów do furtki należy przede wszystkim prosty montaż, zapewniane przez nie bezpieczeństwo przed otwarciem bramki przez niepowołane osoby, wygodny dostęp do posesji, niski koszt zakupu i eksploatacji oraz bardzo łatwa konserwacja.

     

  7. Jakie są sposoby montażu elektrozaczepu do furtki?

    Można zamontować elektrozaczep za pomocą śrub, który będzie najpewniejszy i najsolidniejszy, lub też przy użyciu kołków. Mniej trwałym, ale jednocześnie mniej inwazyjnym rozwiązaniem, jest mocowanie na taśmie samoprzylepnej lub kleju, dzięki czemu nie ma konieczności wiercenia otworu w furtce.

     

Elektrozaczepy do furtki
Czat