Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Samozamykacze drzwiowe

Liczba produktów:

Ostatnio oglądane

Samozamykacz do drzwi

 

Samozamykacz do drzwi to proste, a jednocześnie praktyczne urządzenie. Jak działa? Automatycznie zamyka drzwi – zewnętrzne i wewnętrzne, prawe i lewe. Ze względu na komfort użytkowania, samozamykacz często wykorzystywany jest więc w miejscach publicznych: szkołach, biurach i hotelach. Oprócz tego świetnie sprawdza się też w domowym zastosowaniu – gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę.

 

Samozamykacze drzwiowe, dostępne w internetowym sklepie Bonmario, wyróżniają się doskonałą klasą wykonania. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania modelu, który okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

Jak działa samozamykacz do drzwi?

 

Mechanizm działania samozamykacza jest prosty. I chociaż może wykazywać nieznaczne różnice, w zależności od wybranego modelu, zazwyczaj sprowadza się do kilku podstawowych elementów, takich jak:

 

  • sprężyny – praca samozamykacza opiera się na wykorzystaniu sprężyn, które gromadzą energię podczas otwierania drzwi. Następnie energia ta używana jest do powrotu drzwi do pozycji zamkniętej,

  • mechanizm zamykania – wewnątrz samozamykacza znajduje się mechanizm, który reguluje tempo i siłę zamykania drzwi. Umożliwia to dostosowanie samozamykacza do różnych typów drzwi, zarówno tych lekkich wewnętrznych, jak i ciężkich zewnętrznych,

  • otwieracz drzwi – samozamykacze wyposażone są w specjalny otwieracz, który, podczas otwarcia drzwi, przenosi energię do sprężyn,

  • zawiasy – samozamykacz zazwyczaj montowany jest na zawiasach, co gwarantuje jego harmonijną pracę z mechaniką drzwi.

 

Odpowiednio zamontowany samozamykacz umożliwia automatyczne zamknięcie drzwi – przez wykorzystanie energii sprężyn. Oczywiście, aby urządzenie działało optymalnie, jego siłę i prędkość zamykania można regulować. Dzięki temu samozamykacz będzie dostosowany do konkretnych drzwi i wymagań budynku.

 

Jak dobrać samozamykacze do drzwi wejściowych?

 

Dobranie odpowiedniego samozamykacza do drzwi wymaga uwzględnienia kilku czynników. Przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć: rodzaj drzwi, ich wagę, sposób użytkowania oraz preferencje dotyczące funkcji.

 

Jeśli więc chodzi o rodzaj drzwi, do wyboru mamy samozamykacz do drzwi wejściowych lub drzwi wewnętrznych. W kwestii wyboru samozamykacza, rozróżnienie to jest kluczowe – to właśnie ono determinuje potrzebny typ samozamykacza. W naszej ofercie, dla Twojej wygody, znajdziesz samozamykacze dostosowane do obu rodzajów drzwi.

 

Następną istotną kwestią jest waga drzwi. Jako że samozamykacze dostosowane są do drzwi o różnej masie – lekkich wewnętrznych, ciężkich zewnętrznych – mają rozbieżną siłę zamykania. Dlatego, by cały mechanizm działał optymalnie, a zamykanie i otwieranie drzwi przebiegało bez przeszkód, ważny jest dobór urządzenia względem oszacowanego ciężaru drzwi.

 

Przy wyborze samozamykacza ważna jest również jego zakładana częstotliwość użytkowania – mniejsza w zastosowaniu domowym, większa w budynkach użyteczności publicznej. To względem niej warto ustalić potrzebną szybkość zamykania, jak i płynność działania.

 

Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę są, funkcje dodatkowe. Hamowanie na finiszu, blokada otwarcia czy regulacja prędkości zamykania – wybierz domykacz drzwi, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 

Jak ustawić samozamykacze do drzwi zewnętrznych?

 

Ustawienie samozamykacza warto rozpocząć od instrukcji obsługi. To, co w niej znajdziesz, to informacja o tym, jak regulować siłę zamykania. W celu jej dostosowania znajdź pokrętło (lub śrubę), odpowiadające za zwiększanie i zmniejszanie siły.

 

W niektórych samozamykaczach można również regulować prędkość, z jaką drzwi się zamykają. Podobnie jak przy regulacji siły zamykania, poszukaj na samozamykaczu pokrętła lub śruby, która pozwoli na dostosowanie prędkości zamykania.

 

Poszczególne modele samozamykaczy mają też funkcję blokady otwarcia, która pozwala na tymczasowe utrzymanie drzwi w pozycji otwartej. Upewnij się, że dostosowujesz tę funkcję zgodnie z preferencjami i potrzebami użytkowania.

 

Po dokonaniu zmian w ustawieniach wykonaj kilka testów, aby sprawdzić, czy drzwi prawidłowo powracają do poprzedniej zamkniętej pozycji i czy siła oraz prędkość zamykania są zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

 

Samozamykacze do drzwi – zalety

 

Korzystanie z samozamykaczy do drzwi wiąże się z wieloma zaletami. Oto najpopularniejsze z nich:

 

  • bezpieczeństwo – głównym zadaniem samozamykaczy jest automatyczne zamknięcie drzwi, co zapobiega niespodziewanym wypadkom, takim jak uderzenie się drzwiami czy potknięcie na wypiętrzonym progu,

  • zapobieganie przeciągom – otwarte drzwi równają się częstym przeciągom, zwłaszcza przy wietrznej pogodzie. Samozamykacz sprawdzi się więc jako sposób na wyeliminowanie trzaskających drzwi,

  • komfort użytkowania – samozamykacze zapewniają wygodę i płynność ruchu – zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie ciągłe ręczne zamykanie drzwi jest uciążliwe,

  • ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością – jako że osoby z niepełnosprawnością mogą mieć trudność z zamknięciem drzwi za sobą, samozamykacze do drzwi ułatwiają im dostęp do budynku,

  • zwiększenie bezpieczeństwa w razie pożaru – w niektórych przypadkach samozamykacze mogą być stosowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa pożarowego w budynkach – pomagają w izolacji potencjalnych źródeł ognia i dymu,

  • estetyka – wiele samozamykaczy dostępnych jest w różnych stylach i kolorach, co, przy montażu na górnej części skrzydła drzwi, pozwala na ich dopasowanie do ogólnego wystroju wnętrza.

 

Samozamykacze drzwiowe w sklepie Bonmario

 

W naszym internetowym sklepie Bonmario znajdziesz szeroką ofertę samozamykaczy z ramieniem nożycowym. Proponujemy modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, które odpowiadają wszelkim wymogom bezpieczeństwa i gwarantują sprawne działanie całego mechanizmu.

 

Dostępne w naszym asortymencie samozamykacze dzielą się na dwa typy – mogą być stosowane w drzwiach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Niektóre z nich nadają się także do drzwi przeciwpożarowych i przeciwdymowych, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w zakładach przemysłowych i wszelkich obiektach publicznych.

 

Wśród akcesoriów które mamy w ofercie, znajdziesz również samozamykacze do furtki.W kwestii bezpieczeństwa jest to rozwiązanie idealne – samozamykacze, zwłaszcza te hydrauliczne, wykazują odporność na wandalizm i kradzieże. Z tego względu stosowane są w miejscach często uczęszczanych, takich jak prywatne osiedla i obiekty komercyjne, w których większy poziom bezpieczeństwa jest wymagany.

 

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi produktami do drzwi, furtki i bramy. Gwarantujemy błyskawiczną wysyłkę i fachowe doradztwo – na każdym etapie składania zamówienia.

Samozamykacze drzwiowe