Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Systemy balustrad szklanych

Liczba produktów:

Strona

Ostatnio oglądane

Balustrady szklane łączą w nowoczesnym wydaniu bezpieczeństwo użytkowników z minimalistyczną, elegancką estetyką oraz funkcjonalnością: idealnie wkomponowują się w przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne, chroniąc, zdobiąc i wpuszczając światło. W sklepie bonmario.com znajdziesz solidne elementy montażowe do balustrad szklanych, w tym całe systemy wykonane ze stali nierdzewnej. Zestawy, ale i pojedyncze profile, uchwyty oraz pochwyty, łączniki, uszczelki w wielu wariantach – dobierz potrzebne części i zrealizuj swój projekt szybko, sprawnie i profesjonalnie!

 

System balustrad szklanych – z czym to się je?

 

Balustrady szklane to dziś pożądany element nowoczesnej architektury czy aranżacji wnętrza – wykańczają zarówno balkony, loggie i tarasy, jak i piętra w przestrzeniach biurowych i domowych, zabezpieczają też schody. Zarówno balustrady „całoszklane”, jak i te połączone z metalowymi bądź drewnianymi elementami powstają według różnych projektów, ale systemów montażowych jest tylko kilka: w sklepie bonmario.com przygotowaliśmy je dla Ciebie. Kompletny zestaw montażowy i pojedyncze elementy w potrzebnych wariantach konstrukcyjnych oraz rozmiarowych kupisz teraz wygodnie przez internet – Twoje zamówienie wyślemy w 24 godziny.

 

Proponujemy profile stalowe w kształcie liter „U” i „L” oraz przygotowane do nich zestawy montażowe i części: gumowe uszczelki i plastikowe podkładki, zaślepki boczne i do otworów montażowych, a także narzędzia do szklenia, uchwyty i pochwyty. System balustrad szklanych z elementami dostępnymi w wielu wariantach pozwoli Ci stworzyć w zasadzie dowolną nowoczesną balustradę szklaną – szybko i sprawnie!

 

Jak montuje się nowoczesne balustrady szklane?

 

Balustrady ze szkła możesz zamontować na słupkach stalowych, tzw. rotulach, czyli uchwytach punktowych, wpuścić je w podłoże lub wykorzystać profile stalowe – typu „L” bądź „U”. W nich dokładnie i sprawnie ustabilizujesz szkło, bez zaawansowanych prac konstrukcyjnych – wystarczy kilka otworów montażowych w celu przykręcenia profilu do podłoża.

 

W tym systemie balustrady szklane mocuje się wzdłużnie, od góry lub od boku. Do montażu potrzeba tylko gumowej uszczelki i podkładki do mocowania szkła. Bez wycinania czy spawania i z ładnym wykończeniem detali (zaślepki): proces przebiega szybko, nie wymaga nadmiernego wysiłku, dużej wiedzy i doświadczenia, a efekt jest profesjonalny i robi wrażenie!

 

Profile komorowe typu „L” i „U” zostały opracowane i stworzone zgodnie z zaleceniami, wymaganiami architektów: mają różne wymiary, są przeznaczone do szkła o dużym zakresie grubości i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Jeśli masz już projekt balustrady i znasz potrzebne wymiary, łatwo dobierzesz części dostępne w naszej ofercie – skontaktuj się z naszymi specjalistami, a pomożemy skompletować zestaw.

 

Proponowany system balustrad szklanych sprawdzi się niezależnie od materiału – zarówno w przypadku szkła przezroczystego, jak i matowego lub kolorowego, a także szkła hartowanego, lakierowanego czy laminowanego.

 

Gdzie warto zastosować szklane balustrady?

 

System balustrad szklanych oparty na profilach stalowych jest tak uniwersalny, że jeśli tylko dobierzesz odpowiednie wypełnienie, zastosujesz go w każdym projekcie. Dziś balustrady szklane stanowią ważny element wykończenia aranżacji i systemu zabezpieczeń zarówno w domach prywatnych, jak i w obiektach firmowych i publicznych. Balustrada szklana świetnie sprawdza się i we wnętrzach, i na zewnątrz.

 

Balustrady szklane zewnętrzne

 

To przede wszystkim balustrady balkonowe szklane. Dobrze wpisują się w każdy styl, nie zasłaniają widoku na okolicę, nie pochłaniają wpadającego światła, a zarazem dobrze zabezpieczają. Szklane balustrady zewnętrzne świetnie wpisują się także w nowoczesne loggie i tarasy. Są skutecznym zabezpieczeniem czy ciekawym detalem wykończeniowym drzwi balkonów francuskich. Balustrady szklane zewnętrzne to też dobre rozwiązanie w przypadku schodów do budynku – genialnie wpisują się w nowoczesne budownictwo, łącząc się z surowością materiałów i formą minimalistyczną, nastawioną na funkcjonalność.

 

Balustrady szklane wewnętrzne

 

Balustrada szklana wewnątrz budynku to przede wszystkim świetny pomysł na wykończenie schodów i wejścia na piętro. Staje się w zasadzie niewidoczna, wtapia się w otoczenie, więc nie zaburza aranżacji przestrzeni. Przepuszcza światło, a przez to optycznie powiększa wnętrze i wzmacnia wrażenie przestronności. Dzięki temu, że możemy wzbogacić ją o dodatkowe elementy – m.in. drewniane albo metalowe moduły i wstawki – nabiera też charakteru dekoracyjnego. A jednocześnie ta ozdobność nie niweczy jej funkcjonalności: szklana balustrada skutecznie chroni i zapewnia komfort korzystania z klatki schodowej.

 

Dlaczego balustrada szklana?

 

  • Łatwość montażu. Wystarczy, że wykorzystasz system balustrad szklanych: w sklepie bonmario.com zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne elementy do montażu, a całość wykonasz sprawnie i szybko, także samodzielnie.
  • Uniwersalna estetyka. Balustrada szklana dobrze wpisuje się we wnętrza i przestrzenie zewnętrzne w każdym stylu, zarówno klasycznym i dekoracyjnym, jak i nowoczesnym. Jednocześnie subtelnie zdobi i wtapia się w otoczenie.
  • Trwałość na lata. Zarówno szkło, jak i sam system balustrad szklanych, czyli elementy montażowe ze stali nierdzewnej, posłużą przez lata, zachowując swój pierwotny wygląd i właściwości. Balustrady nie trzeba konserwować.

 

Masz wątpliwości, pytania, potrzebujesz pomocy w doborze elementów? Zadzwoń lub napisz do nas, a wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania. Zapraszamy!
 

Systemy balustrad szklanych