X1 Pro Max: topowa automatyka dla bardzo dużych basenów
Aiper Scuba X1 Pro Max to bezprzewodowy robot klasy premium zbudowany z myślą o wymagających użytkownikach i dużych nieckach, także półolimpijskich. Łączy nowoczesne czujniki, inteligentne algorytmy oraz wysoką moc czyszczenia, dzięki czemu usuwa zabrudzenia z miejsc, które zwykle wymagają ręcznej pracy: od dna, przez ściany, aż po linię wody i pochyłości.




Czyszczenie 4 w 1: powierzchnia wody, dno, ściany i linia wodna
To pierwsze rozwiązanie Aiper typu All-in-One, które zapewnia kompleksowe sprzątanie całego basenu oraz potrafi działać jak skimmer na powierzchni wody. Zamiast ograniczać się do dna, robot obejmuje pełny zakres pracy, dzięki czemu woda wygląda lepiej, a basen dłużej pozostaje w stanie „gotowy do wejścia” bez codziennego poprawiania.
FlexiPath 2.0: adaptacyjny plan działania i pełne pokrycie
Technologia FlexiPath™ 2.0 korzysta z mapy niecki, aby dobierać optymalne wzorce czyszczenia nawet w złożonych basenach i zapewniać 100% pokrycia sprzątanej powierzchni. W praktyce oznacza to mniej przypadkowych przejazdów, mniej „kręcenia się w kółko” i bardziej przewidywalny efekt zarówno na dnie, jak i w trybie pracy po powierzchni wody.




OmniSense+ 2.0 i mapa basenu: 40 czujników, 4-rdzeniowy procesor
Skanowanie przestrzeni wspiera OmniSense+™ 2.0, czyli system oparty o 40 czujników i czterordzeniowy procesor. Robot identyfikuje nie tylko dno i ściany, ale też trudne strefy, takie jak skarpy, schody i podwyższone platformy, dzięki czemu potrafi dopasować strategię czyszczenia do realnej konstrukcji basenu, a nie do „uśrednionego” scenariusza.
Silnik wektorowy: zwrotność pod wodą i pewniejsze manewry
Za płynność ruchów odpowiada silnik wektorowy inspirowany rozwiązaniami z lotnictwa, który poprawia manewrowanie w wodzie i stabilność toru jazdy. W połączeniu z mocnym napędem daje to sprawniejsze omijanie przeszkód i bardziej kontrolowaną pracę przy krawędziach, na pochyłościach oraz w miejscach, gdzie roboty potrafią tracić rytm.




Czyszczenie z dopasowaniem do warunków: ECO, AUTO i MAX
Scuba X1 Pro Max pozwala regulować intensywność, więc możesz ustawić pracę tak, by pasowała do stanu basenu i czasu, jaki masz do dyspozycji. Dostajesz tryby dopasowane do różnych scenariuszy zabrudzeń oraz realną kontrolę nad zużyciem energii i siłą pracy.
W trybie ECO robot działa oszczędnie, wykorzystując mniejsze zużycie energii dla dłuższej pracy i utrzymując solidny poziom czyszczenia bez „przepalania” baterii. To dobry wybór, gdy basen jest regularnie utrzymywany i chcesz podtrzymać efekt bez nadmiarowej mocy.
AUTO to tryb adaptacyjny, w którym urządzenie inteligentnie dobiera moc i prędkość pompy oraz szuka równowagi między skutecznością a poziomem naładowania akumulatora. Sprawdza się wtedy, gdy zabrudzenia są nierównomierne i chcesz, by robot sam zdecydował, gdzie „docisnąć”, a gdzie pracować spokojniej.
MAX uruchamia pełną wydajność, bo pompa działa bez przerwy z dużą mocą, zapewniając maksymalną skuteczność czyszczenia i bardzo intensywne zbieranie piasku, liści oraz cięższych zanieczyszczeń. To tryb na trudniejsze dni: po wichurze, po imprezie, po dłuższej przerwie w sprzątaniu.
Baseny do 300 m²: 180 minut pracy i 5-litrowy kosz filtracyjny
Wydajny akumulator pozwala robotowi pracować nawet do 180 minut na jednym ładowaniu, co czyni go świetnym wyborem do basenów o powierzchni do 300 m². Duży, 5-litrowy pojemnik filtracyjny mieści sporo zebranych zabrudzeń, dzięki czemu robot dłużej działa bez przestojów, a Ty rzadziej zaglądasz do kosza w środku cyklu.




Tryby sprzątania, aplikacja i stacja dokująca: wygoda w praktyce
Robot może pracować w jednym z czterech trybów, które ułatwiają szybkie dopasowanie działania do konkretnej potrzeby: HERO (ściany, dno, linia oraz powierzchnia wody), FLOOR (tylko dno), FLOOR + WALL (ściany i linia wody) oraz SKIMMER (tylko powierzchnia wody). Dzięki temu masz prosty wybór „co dziś sprzątamy” i możesz wszystko ustawić z panelu na urządzeniu albo w aplikacji mobilnej.
Do zestawu dołączono stację dokującą, więc przechowywanie i ładowanie jest wygodne, a robot ma swoje miejsce po zakończonej pracy. Dla najlepszych rezultatów warto trzymać się zaleceń: temperatura wody 0-40°C oraz pH 7,0-7,4, a także chlor wolny do 4 ppm i sól (NaCl) do 5000 ppm.
W zestawie otrzymujesz:
- 1x robot do czyszczenia basenów Aiper Scuba X1 Pro Max
- 1x zasilacz sieciowy
- 1x hak do wyciągania
- 1x stacja dokująca
- 1x wymienny filtr typu ultra-fine 3μm MicroMesh™
- 1x instrukcja obsługi
| Aiper Scuba X1 Pro Max | |
|---|---|
| Typ basenu | duże wkopane |
| Obszar czyszczenia | dno/ściany/linia wody/schody/powierzchnia wody |
| Rozmiar basenu | do 300 m² |
| Aplikacja na urządzenia mobilne | TAK |
| Silniki | 2x napęd + 2x pompa ssąca + silnik wektorowy + silnik śruby napędowej + silnik wirnika + silnik kontroli pływalności |
| Typ szorowania | ssanie + dwie aktywne szczotki przód + tył |
| Siła ssania (l/min.) | 533 |
| Jakość filtracji | Podwójny system (180 µm + 3 µm) |
| Pojemność kosza | 5l |
| Czas pracy | do 300 minut w trybie pracy dna do 600 minut w trybie pracy skimmera |
| Czas ładowania | 4 godziny |
| Tryby pracy | Hero, Ściany, Dno i ściany, Linia wody, Skimming, Harmonogram (z poziomu aplikacji) |
| Stopień ochrony IP | IPX8 (pełna wodoodporność) |
| Maksymalna głębokość wody | 3 m |
| Waga robota | 15 kg |
| Wymiary robota | długość 50 cm/ szerokość 42,8 cm/ wysokość 29,8 cm |
| Wymiary opakowania handlowego | długość 66 cm/ szerokość 46,6 cm/ wysokość 41 cm |










