pozycja rosnąco
indeks rosnąco
indeks malejąco
cena rosnąco
cena malejąco
alfabetycznie rosnąco
alfabetycznie malejąco
36
72
108

Mocowania słupów

Liczba produktów:

Ostatnio oglądane

Dobrze zamocowany słupek to gwarancja bezpieczeństwa dla osób korzystających z balustrad. Mocowanie słupka balustrady zapewnia doskonałe osadzenie całej konstrukcji w posadzce oraz bocznej elewacji budynku. W ofercie naszego sklepu online znajdziesz trwałe mocowania balustrad, które, odpowiednio dobrane, zagwarantuje użytkowanie przez długie lata.

 

Sprawdź, jaką kolekcję produktów przygotowaliśmy z myślą o potrzebach naszych klientów. Mocowanie barierki jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Wybierz spośród wielu produktów, które charakteryzuje przystępna cena, wysokiej jakości materiał oraz niebanalny rodzaj wykończenia. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami.

 

Mocowanie słupków balustrady – szeroki wybór produktów

 

Dla klientów naszego sklepu przygotowaliśmy szeroką kolekcję elementów montażowych. W akcesoriach znajdziesz mocowanie słupka balustrady wykonane z wysokiej klasy materiałów nierdzewnych, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Poza doskonałym wykończeniem produkt jest estetyczny i miły dla oka, dzięki czemu będzie dobrze komponował się ze szklanymi, metalowymi lub drewnianymi balustradami. Wysokiej klasy słupki będą stanowić solidną podstawę całej konstrukcji, gwarantując 100% bezpieczeństwa osób przebywających zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i usługowych.

 

Produkty można dobierać na podstawie szlifu – połysk lub satyna. Po tego typu mocowanie barierki sięgają projekty budynków, w których dbałość o detale jest szczególnie istotna.

 

Mocowanie słupka balustrady – co to jest?

 

Mocowanie słupka balustrady umożliwia stabilne zainstalowanie barierek schodów, balkonów czy tarasów, gwarantując bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki odpowiednio dopasowanym elementom montażowym słupek trzyma i stabilizuje pozostałe części konstrukcyjne. Samo mocowanie może odbywać się za pomocą specjalnych wkrętów lub wpuszczeniu podstawy słupka w masę cementową.

 

Jak zamocować słupek balustrady?

 

Podstawa słupka balustrady powinna zostać osadzona w warstwie betonu. Ten sposób montażu sprawia, że mocowanie słupka balustrady przechodzi przez warstwę hydroizolacyjną oraz przez warstwę izolacji cieplnej. Już na początkowym etapie realizacji projektu należy zadbać o mocowanie balustrad – zarówno jeżeli chodzi o balkony mieszkań, jak i klatki schodowe. Dobrze dobrane oparcie zapewni solidne kotwienie balustrad w żelbecie.

 

Mocowanie słupka poręczy bez ingerencji w izolację budynku

 

Warto wykonać mocowanie słupków balustrady w sposób, który nie przebije izolacji balkonowo-tarasowej. Należy zwrócić szczególną uwagę podczas instalacji od góry, która może skutkować tworzeniem się szczelin i zbieraniem opadów. Te z kolei mogą powodować rozsadzanie i kruszenie się masy cementowej podczas spadków temperatury lub prowadzić do zawilgocenia.

 

Jeżeli nie posiadasz doświadczenia w montażu, spróbuj zainstalować słupki od boku, do płyty budynku lub wieńca ścian. Pamiętaj, że brak montażu odgórnego może być niekiedy niebezpieczny - balustrada będzie mało stabilna, a większy opór poluzuje mocowanie. Jeżeli decydujesz się na ten rodzaj instalacji, zadbaj o specjalne zaprawy, które posiadają właściwości uszczelniające.

 

Kotwienie balustrad za pomocą wkrętów

 

Niektóre z systemów montażowych zawierają w zestawie inne akcesoria, dzięki którym proces instalacji jest jeszcze prostszy. Mocowanie słupka balustrady można wykonać za pomocą wkrętów, jakie producenci dodają do pakietów. Podstawa słupka balustrady mocowana jest do nadproża lub ściany bocznej budynku. Uchwyty słupków montuje się za pomocą kotw wbijanych w podłoże. Natomiast uchwyty mocowane są wraz ze słupkami, połączonymi obejmami przyspawanymi lub skręcanymi.

 

Mocowanie słupka balustrady drewnianej

 

W tym przypadku uchwyty zakończone metalowym płaskownikiem powinny wystawać ponad płytę tarasu. Taki płaskownik należy wsunąć w słupek balustrady, w którym wywiercone powinny być otwory umożliwiające przejście śrub – zarówno przez słupek, jak i płaskownik. Całą konstrukcję należy solidnie skręcić, aby była stabilna. Mocowanie słupka balustrady od góry powinno odbywać się za pomocą pręta gwintowanego wpuszczonego w posadzkę. Stabilne osadzenie go w wywierconym otworze zapewni mieszanka szpachli epoksydowej z piaskiem, lub stalowe wsporniki.

 

Należy jednak pamiętać, że mocowania balustrad dokonuje się jeszcze przed zakończeniem prac izolacyjnych. Ingerowanie w gotowe wykończenie budynku może spowodować jego pękanie i przedostawanie się wody, która pod wpływem zmian temperatur będzie rozsadzać lub namaczać powierzchnię ścian i posadzki.

 

Mocowanie balustrady – rozmiary

 

Mocowania do balustrad stanowią szeroką paletę ofertową naszego sklepu. Decydując się na zakup dostępnych elementów, możesz wybierać spośród wielu rozmiarów, między innymi:

 

  • fi 80/42/2 x 8,5 mm i wysokości 4 mm,
  • fi 80/42/3 x 8,5 mm i wysokości 4 mm,
  • fi 80 x 80/40 x 40/4 x 9 mm i wysokości 4 mm,
  • fi 80 x 80/40 x 40/2 x 9 mm i wysokości 4 mm,
  • fi 100/42/3 x 11 mm i wysokości 4 mm,
  • fi 100/42/2 x 11 mm i wysokości 4 mm,
  • fi 100/42/4 x 11 mm i wysokości 4 mm,
  • fi 100 x 100/40 x 40/2 x 11 mm i wysokości 4 mm,
  • fi 100/48/2 x 11 mm i wysokości 16 mm.

 

Wszystkie produkty pakowane są zbiorczo. Ich ilość zależy od tego, jakie mocowanie słupka balustrady wybierzesz. Cały asortyment został wykonany z wysokiej jakości materiału AISI 304.

 

Mocowanie słupków balustrady – cena

 

Mocowanie barierki dostępne w ofercie sklepu zostało wykonane z wysokiej klasy materiałów spełniających wymagania każdego klienta poszukującego solidnych i estetycznych rozwiązań. Od teraz montaż balustrady balkonów lub tarasów może być jeszcze łatwiejszy. Cała kolekcja charakteryzuje się atrakcyjnością cen. Pakiety mocowania balustrad zaczynają się już od 6,06 złotych. Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić nowości, aktualnych promocji oraz wyprzedaży. Zarejestruj się i zamów mocowanie balustrad w szybki i łatwy sposób.

 

Mocowanie balustrady – oferta sklepu internetowego Bonmario

 

Nasz sklep posiada pełną paletę akcesoriów montażowych do balustrad. Jednym z głównych produktów jest mocowanie słupka balustrady, który zapewnia bezpieczne użytkowanie. Każdy z produktów został wykonany z wysokiej klasy materiałów dostępnych również w satynowej, matowej odsłonie. Mocowanie barierki znajdzie uznanie wśród wymagających majsterkowiczów poszukujących idealnych elementów o precyzyjnym szlifie.

 

Dokonując zakupów w naszym sklepie online, masz pewność, że mocowanie słupków balustrady spełni Twoje oczekiwania. Zobacz, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie akcesoria montażowe. Skontaktuj się z naszymi ekspertami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza online.

Mocowania słupów
Czat