Pozycja rosnąco
Indeks rosnąco
Indeks malejąco
Cena rosnąco
Cena malejąco
Popularność rosnąco
Popularność malejąco
Alfabetycznie rosnąco
Alfabetycznie malejąco
36
72
108

Samozamykacze do furtki i bram

Liczba produktów:

Ostatnio oglądane

Samozamykacze do furtki

 

Każdy z nas uwielbia stosować komfortowe rozwiązania, szczególnie te, które ułatwiają życie codzienne. Doskonałym tego przykładem są prezentowane w tej kategorii samozamykacze do furtki. To elementy, które zapewnią wygodę z korzystania z bramki wejściowej na posesję, gdyż zapewnią jej automatyczne zamykanie bez naszego udziału. Dzięki temu już nigdy nie zapomnisz o zamknięciu furtki i tym samym zwiększysz swoje bezpieczeństwo i bliskich osób. Przejrzyj już dziś wszystkie warianty dostępne w naszym sklepie Bonmario i wybierz najlepszy samozamykacz do furtki dla siebie. W razie wątpliwości chętnie doradzimy w zakupie!

 

Jak działa samozamykacz do bramy?

 

Brak konieczności zamykania za sobą furtki czy bramy to bardzo komfortowe rozwiązanie, z którego z pewnością każdy chętnie skorzysta. Niestety nie wszystkie elementy konstrukcyjne są wyposażone w samozamykacze, dlatego jeśli tylko w przypadku Twojej bramy czy furtki ich brakuje, to koniecznie zdecyduj się na ich montaż. To bardzo przydatna opcja, a sam mechanizm opiera się na prostym działaniu. Wystarczy samozamykacze do bramy czy furtki zamontować w odpowiednich miejscach do słupka za pomocą specjalnych uchwytów końcowych oraz do skrzydła. Podczas otwierania samodomykacz skraca się, jednocześnie zwiększa się ciśnienie w jego wnętrzu, co prowadzi w prostej linii do wypychania tłoczyska odpowiadającego za automatyczne zamknięcie furtki lub bramy.

 

Samozamykacze do furtki – gdzie sprawdzą się najlepiej?

 

Samozamykacze do furtek i bram dzielą się na modele mechaniczne i elektromechaniczne o szerokim przeznaczeniu. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie tylko zachodzi potrzeba ich użycia – w domach jednorodzinnych, w których każdy chce zadbać o swoje bezpieczeństwo. Samodomykacze do bram czy furtek zniwelują problem niezamkniętego wejścia na posesję, co uchroni przed ucieczką zwierząt z prywatnego terenu czy też zabezpieczy przydomową przestrzeń i tym samym dom przed dostępem niepowołanych osób. Samozamykacze równie dobrze sprawdzą się w zabudowach wielorodzinnych, gdzie ważna jest ochrona wspólnych przestrzeni.

 

Samodomykacze do bramy i furtki – wybierz odpowiedni model

 

Poszczególne modele różnią się kilkoma szczegółami, dlatego warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry podczas wyboru, które pozwolą dokonać odpowiedniej inwestycji. Przede wszystkim istotne jest:

 

 • przeznaczenie – czy wybrany model może być używany do lewych i prawych drzwi oraz zewnętrznych i wewnętrznych,
 • ciężar i szerokość drzwi, do których ma być zamontowany samozamykacz,
 • możliwy maksymalny kąt otwarcia,
 • regulacja siły zamykania, prędkości i funkcji domyku w zależności od montażu,
 • sposób montażu,
 • materiał wykonania,
 • trwałość i wytrzymałość (określana w testach jako liczba cykli), odporność na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych.

 

FAQ:

 

 1. Na co zwracać uwagę podczas wyboru samozamykacza do bramy czy furtki? 

  Podczas wyboru samozamykacza do bramy lub furtki należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie (czy jest do lewych, prawych, zewnętrznych czy wewnętrznych skrzydeł), ciężar i szerokość drzwi, do których może być zamontowany oraz zapewniany przez niego możliwy maksymalny kąt ich otwarcia. Liczy się także materiał wykonania, sposób montażu oraz trwałość.

   

   
 2. Jakie są zalety samozamykacza do bramy lub furtki?

  Samozamykacz do bramy czy furtki zabezpiecza teren przed dostępem osób trzecich, niwelując problem zapominania domknięcia wejścia na posesję. Furtka czy brama pozostaną zawsze zamknięte, co stanowi i bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich domowników czy użytkowników konkretnego obiektu.

   

 3. Jak działa samozamykacz do furtki i bramy?

  Samodomykacz po prawidłowym montażu automatycznie zamyka bramę czy furtkę na skutek wypychania tłoczyska odpowiadającego za tą czynność. Dzieje się to pod wpływem ciśnienia panującego wewnątrz urządzenia. Jego zmianę powoduje skrócenie samozamykacza pod wpływem otwierania bramy lub furtki.

 4.  

Samozamykacze do furtki i bram