pozycja rosnąco
indeks rosnąco
indeks malejąco
cena rosnąco
cena malejąco
alfabetycznie rosnąco
alfabetycznie malejąco
36
72
108

Wózki jezdne

Liczba produktów:

Wózek jezdny 80 do bramy przesuwnej, z regulacją, 5-rolkowy, rolki stalowe
139,88 zł
Wózek jezdny 80 do bramy przesuwnej, 5-rolkowy, rolki stalowe
133,95 zł
Wózek jezdny 70 do bramy przesuwnej, 5-rolkowy, rolki stalowe
123,75 zł
Wózek jezdny 80 do bramy przesuwnej, wahliwy, 5-rolkowy, rolki stalowe
144,03 zł
Wózek jezdny 80 do bramy przesuwnej, wahliwy, 5-rolkowy, rolki z tworzywa sztucznego
140,39 zł
Wózek jezdny 80 do bramy przesuwnej, 6-rolkowy, rolki stalowe
191,41 zł
Wózek jezdny 70 do bramy przesuwnej, wahliwy, 5-rolkowy, rolki stalowe
139,35 zł
Wózek jezdny 70 do bramy przesuwnej, wahliwy, 5-rolkowy, rolki z tworzywa sztucznego
135,45 zł
Wózek jezdny 80 do bramy przesuwnej, 3 rolki stalowe
105,28 zł
Wózek jezdny 80 do bramy podwieszanej, rolki stalowe i z tworzywa H125 mm
84,03 zł
Wózek jezdny 80 do bramy podwieszanej, rolki stalowe i z tworzywa H105 mm
80,75 zł
Wózek jezdny 80 do bramy przesuwnej, 9-rolkowy, rolki z tworzywa sztucznego
244,13 zł
Wózek jezdny 80 do bramy przesuwnej, 8-rolkowy, rolki stalowe
244,63 zł
Wózek jezdny 80 do bramy przesuwnej, 10-rolkowy, rolki stalowe
272,14 zł
Wózek jezdny 60 do bramy przesuwnej, 5-rolkowy, rolki stalowe
111,47 zł
Wózek jezdny 70 do bramy przesuwnej, 5-rolkowy, rolki stalowe
131,66 zł
Wózek jezdny 80 do bramy przesuwnej, 5-rolkowy, rolki stalowe
133,65 zł
Wózek jezdny do szyny 6V.089 bramy przesuwnej, wahliwy, 8-rolkowy, rolki stalowe
312,28 zł
Wózek 3-rolkowy do bram podwieszanych do profilu 50x50; 2 rolki stalowe, 1 z tworzywa
57,80 zł
Wózek 3-rolkowy do bram podwieszanych do profilu 60x60, 2 rolki stalowe, 1 z tworzywa
64,66 zł
Wózek 3-rolkowy do bram podwieszanych do profilu 50x50; 2 rolki stalowe+1 z tworzywa
55,34 zł
Wózek 3-rolkowy do bram podwieszanych do profilu 60x60, 2 rolki stalowe+1 z tworzywa
61,65 zł
Wózek jezdny 55 do bramy przesuwnej, 5-rolkowy, rolki stalowe
411,28 zł
Wózek jezdny do bramy przesuwnej, z 8 rolkami, średni
143,91 zł
Wózek jezdny do bramy przesuwnej, z 8 rolkami mały
77,49 zł
Wózek jezdny do szyny 6V.140 bramy przesuwnej, 8-rolkowy
1 365,99 zł
Wózek jezdny do szyny 6V.068 bramy przesuwnej, 8-rolkowy
780,51 zł
Wózek jezdny do szyny 6V.089 bramy przesuwnej, 8-rolkowy
695,60 zł

Ostatnio oglądane

Wózki do bram

Oferta Bonmario to szeroki wybór precyzyjnie wykonanych wózków jezdnych z wysokiej jakości stali, które doskonale wspomogą pracę innych mechanizmów zastosowanych w konstrukcji bram. Skorzystaj z szerokiej palety propozycji producentów, których produkty znalazły uznanie wśród wielu zadowolonych klientów.

Sprawdź ofertę na wózki do bram przesuwnych dostępnych w różnych rozmiarach i cenach. Zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu internetowego i skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie.

Wózek do bramy przesuwnej – oferta

Wózek bramy przesuwnej stanowi bardzo ważny element, który dobrze dopasowany do profilu, zadba o prawidłowość funkcjonowania mechanizmów bramowych. Nasz asortyment obejmuje wózki jezdne do bram o różnej liczbie rolek wykonanych ze stali lub tworzywa sztucznego. Każdy z produktów został wykonany ze szczególną precyzją w taki sposób, aby pasował do szyny (każda z nich przeznaczona jest do konkretnego modelu wózka jezdnego). Rolki, w zależności od potrzeb konstrukcyjnych bram, umieszczone są w pionie lub w pionie i poziomie. Ich ilość zależy od rozmiaru i ciężaru całej konstrukcji bramy.

Jak działa wózek do bramy?

Wózek jezdny do bramy przesuwnej jest elementem konstrukcyjnym odpowiedzialnym za prawidłowe otwieranie i zamykanie się skrzydła. Jego działanie polega na utrzymaniu i przesuwaniu skrzydła bramy wzdłuż ogrodzenia posesji. Wózki do bram wkomponowane są w specjalnie przygotowane profile. Odpowiednio dopasowane, dają gwarancję na bezproblemowe funkcjonowanie całego mechanizmu. Wózki bramowe wyposażone zostały w trwałe rolki usprawniające przesuwanie się skrzydła.

Wózki do bram przesuwnych – rodzaje

Istnieją dwa rodzaje wózków do bram – stałe oraz wahliwe. Profile bramowe jako wyroby hutnicze nigdy nie będą idealnie proste. Dlatego też przed montażem wózków należy zdecydować się na jeden z wyżej wymienionych wariantów lub pokusić się o wykorzystanie dwóch typów urządzeń.

W przypadku bram o dużych rozmiarach zaleca się, aby wybrać dwa wahliwe wózki do bram osadzone na trzpieniu. To gwarantuje lepsze prowadzenie bramy przy większych nierównościach. To, co odróżnia wahliwy wózek do bramy od stałego, to fakt, że został wykonany z delikatnym wygięciem na jednej ze ścianek, które zapewnia lepsze dostosowanie się do naturalnych różnic w profilu bramowym.

Zdecydowanie się jedynie na stały wózek do bramy może przysporzyć problemów w przypadku występujących nierówności profilu skrzydła i blokować je podczas otwierania i zamykania.

Zaleca się zatem montaż obu typów dla lepszego i prawidłowego funkcjonowania bramy.

Wózki do bramy przesuwnej – wymiary

W całej gamie produktów posiadamy wiele rodzajów wózków bramowych znanych producentów systemów ogrodzeniowych. W naszym sklepie online masz dostęp do wózków o wymiarach:

  • 50 x 50 mm,
  • 60 x 60 mm,
  • 70 x 70 mm,
  • 80 x 80 mm.

Jak dobrać wózek do bramy przesuwnej?

Wózki jezdne do bram przesuwnych dobieramy na podstawie obciążenia i długości profilu skrzydła. W asortymencie znajdują się:

  • wózki do bram dopasowane do profilu 50 x 50 mm – dobrze funkcjonują w profilu skrzydeł o wadze do 80 kilogramów,
  • wózki do bram przesuwnych dopasowane do profilu 60 x 60 x 4 mm – ten typ poradzi sobie ze skrzydłami ważącymi od 100 do 200 kilogramów,
  • wózki do bramy przesuwnej dopasowany do profilu 70 x 70 x 4 mm – doskonale sprawdzą się przy skrzydłach o wadze od 350 do 500 kilogramów,
  • wózki do bramy dopasowane do profilu 80 x 80 x 5 mm – ten rodzaj pasuje do skrzydeł o wadze od 400 do 600 kilogramów.

Dobrze dobrany wózek do bram przesuwnych gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. To bardzo ważne, aby przed montażem całego skrzydła uwzględnić jego parametry (wagę oraz długość). Złe dopasowanie wózka jezdnego do bramy przyczyni się do wyższego poziomu eksploatacji i częstszych wymian – co z kolei jest kosztowne i wymaga czasu.

Wózek jezdny do bramy powinno dobierać się również pod względem profilu – wózki do bramy wjazdowej nie są elementem uniwersalnym dopasowanym do każdego rodzaju szyn.

W zależności od profilu wózek do bram może zawierać 3, 5, 6, 8 lub 10 rolek prowadzących i najazdowych. Najpopularniejszymi są te wózki do bramy przesuwnej, których konstrukcja wyposażona jest w 5 lub 9 wałków. Do wyboru są rolki wykonane z metalu lub trwałego materiału sztucznego, który zapewnia ciche funkcjonowanie mechanizmu w czasie otwierania i zamykania skrzydła.

Jaki wózek do bramy podwieszanej?

System ten charakteryzuje się tym, że skrzydła, drzwi czy przenośniki transportowe nie są tak jak w przypadku bram przesuwnych osadzone na gruncie, a na ramie, podwieszane od góry. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wózek do bramy podwieszanej 3-rolkowy (2 wałki stalowe poziome + 1 wałek pionowy z tworzywa sztucznego), dopasowany do profilu o wymiarach 50 x 50 i 60 x 60 mm.

Jak zamontować wózki do bramy przesuwnej?

Aby zrozumieć, jak zamontować wózek jezdny do bramy przesuwnej, należy przyjrzeć się całemu procesowi montażu skrzydła, który wymaga połączenia ze sobą dużej liczby poszczególnych elementów. Jest to proces złożony, lecz każdy może wykonać go sam.

Po przygotowaniu fundamentów, określenia szerokości, jakie zaleca producent bram, głębokości dopasowanej do lokalnej głębokości przemarzania gruntów i zamontowaniu kotw chemicznych, czas na montaż słupów i wózków do bram przesuwnych. Słup prowadzący razem z podstawą należy umieścić na kotwach, dokręcając go solidnie przy jednoczesnym uwzględnieniu poziomu jego podstawy. Wózek do bramy przesuwnej tylny należy przykręcić do kotw, a odbojniki skierować na zewnątrz względem fundamentów. Wózki bramowe powinny być zamontowane w jednej linii i na jednym poziomie – tu ważna jest precyzja. Zamontuj słup końcowy, wykorzystując kotwy, które zostały wcześniej wpuszczone w fundament – słup końcowy powinien być równoległy do słupa prowadzącego.

Ostatni etap wieńczy instalacja skrzydła bramy. Wałki podporowe należy przymocować do kotw, które z kolei powinny zostać zamontowane w części tylnej fundamentu. Rolka musi być zamontowana do podstawy prowadnicy, która jednocześnie będzie ustawiona pod kątem 90 stopni do osi skrzydła bramy. Skrzydło należy osadzić na wózkach jezdnych do bram przesuwnych. Gdy już to zrobisz, sprawdź, czy skrzydło funkcjonuje prawidłowo – nie hamuje i nie blokuje się. W przypadku wystąpienia problemów skoryguj wózki do bramy wjazdowej i wyreguluj geometrię skrzydła. Wałki muszą zostać dopasowane do kątownika oraz do ramy bramy.

Wózek do bramy przesuwnej - zalety

Główną zaletą wózka do bram przesuwanych jest spora oszczędność miejsca ze względu na mechanizm, który otwiera i zamyka skrzydło wzdłuż ogrodzenia posesji. Takie rozwiązanie sprawdza się podczas zróżnicowanych warunków atmosferycznych – śnieg nie jest w stanie jej zablokować, a wiatr nie spowoduje, że skrzydło w niekontrolowany sposób zamknie się podczas wyjazdu/wjazdu na posesję.

Dodatkowo brama przesuwna wyposażona w automatyczny system umożliwia dostanie się na teren posesji bez konieczności wysiadania z auta.

Wózki jezdne do bram przesuwnych – cena

Wózki jezdne do bram przesuwnych w ofercie naszego sklepu internetowego to szeroki wybór modeli. Bez względu na to, na jaki typ produktu się zdecydujesz, producent wózków do bram zadbał, aby urządzenie pasowało rozmiarem do konkretnego profilu. Wózki do bramy przesuwnej dostępne są w konkurencyjnych cenach zaczynających się już od 51,07 złotych.

Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić naszych nowości, aktualnych promocji oraz wyprzedaży. Zarejestruj się i zamów wózek bramy przesuwnej w szybki i łatwy sposób.

Jakiej firmy wózki do bramy przesuwnej wybrać? Producenci w ofercie sklepu internetowego bonmario.com

Sklep online bonmario.com to szeroki wybór akcesoriów, narzędzi i urządzeń przeznaczonych do majsterkowania, aranżacji przestrzeni, wykończenia i zabezpieczenia Twojego domu. W naszej propozycji znajdują się wózki do bram przesuwnych, które zostały wykonane z trwałych i solidnych materiałów, odpornych na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Wózki do bram to oferta, która jest stale aktualizowana pod względem trendów, mechanizmów oraz rodzajów.

Dbając o komfort naszych klientów, do każdego z nich podchodzimy w sposób indywidualny. Doświadczenie i profesjonalizm naszego zespołu gwarantuje fachowe doradztwo – także w przypadku montażu. W asortymencie znajdziesz jedynie wózki do bram przesuwnych, które wyróżnia solidność. Wózki bramowe producent PSG, który jest jednym z liderów w produkcji urządzeń do bram i ogrodów, wykonuje z dużą precyzją przy dochowaniu wszelkich norm.

Całą naszą kolekcję charakteryzują konkurencyjne, niskie ceny przy zachowaniu wysokiej jakości produktów. Zapoznaj się z asortymentem, w którym prezentujemy wózki do bram. Sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie. Zadzwoń lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie. 

Czat